Dobrá zpráva pro milovníky netradičních piv. Budějovický Budvar právě uvádí na český trh novinku prémiový jablečný cider dánské značky Somersby.

„Vstupujeme tak do nového segmentu alkoholických nápojů a vycházíme vstříc zvýšenému zájmu lidí o nové a netradiční příchutě nápojů," říká mluvčí národního podniku Budějovický Budvar Petr Samec.

Somersby je prémiovou značkou dánského koncernu Carlsberg Breweries. Je alternativou k pivu, pivním limonádám a vínu. K dispozici bude v lahvích a plechovkách o objemu 0,33 litru a doporučená maloobchodní cena za láhev je 24,90 Kč.

„Vyrábí se z kvašeného jablečného moštu, je mírně perlivý, velmi osvěžující a určený primárně ke konzumaci v horkých letních měsících," pokračuje v pění chvály na pěnivou novinku Petr Samec.

Somersby Apple Cider obsahuje 4,5% alkoholu a patří tedy mezi tzv. polosuché cidery. Zájemci o tekutou novinku ji mohou objevit i na některých hudebních festivalech, např. Basinfire Fest nebo Mighty Sounds.

Průzkum napovídá, že Somersby oslovuje ženy i muže ve věku 25 až 34 let, kteří žijí městským životním stylem, tráví hodně volného času s přáteli, mají pozitivní myšlení a rádi experimentují.

„Věříme, že bude mít úspěch i u zákazníků, kterým nevyhovuje hořká chuť klasického piva nebo ochucených nápojů. Zvláště v létě ho budou vyhledávat i konzumenti vína kvůli výrazně nižšímu obsahu alkoholu," dodává Martin Horejš, vedoucí tuzemského prodeje z Budějovického Budvaru.

Víte, že…

…kvalitní cider se obvykle míchá z několika jablečných odrůd, aby byl dosažen vhodný poměr sladkosti, hořkosti a kyselosti výchozího moštu? Vylisovaný jablečný mošt kvasí v nerezových tancích s řízenou teplotou kvašení, která zajistí zachování aromatických látek. Poté se stáčí do lahví, v nichž může ještě probíhat dokvašování, takže cider zůstává jemně perlivý. Podle objemu alkoholu se cidery dělí na sladké (do 3 % alkoholu), polosuché (3 5 %) a suché (nad 5 %).

…kvašený jablečný nápoj znali už v antice? Řecky se nazýval „sikera", latinsky „sicera" a hebrejsky „šekar". První středověké zprávy o výrobě cideru v Evropě pocházejí z doby Karla Velikého. První vědecký spis o výrobě cideru De vino et pomaceo vytvořil osobní lékař Karla IX. v roce 1588.