Moderní pracoviště, které si včetně technologií vyžádalo náklady ve výši osmdesát milionů korun, přinese v příštím roce v Choustníku až pět nových pracovních míst.


Firma zahájila projektovou přípravu nového distribučního centra na začátku loňského roku. Samotná stavba začala vyrůstat v polovině letošního dubna a do provozu byla uvedena od října.


Konstrukce budovy je řešena jako ocelový skelet, který je dimenzovaný na předepsané statické zatížení a požární odolnost s obvodovým tepelně izolačním sendvičovým pláštěm. Celková skladová kapacita je 5600 kusů palet, zastavěná plocha je 5640 metrů čtverečních. Stavba je obklopena množstvím zeleně a stromů.

Zlepšení služeb pro zákazníky

Díky nové hale se zlepší a rozšíří servisní a logistické služby pro zákazníky a zároveň se zvýší kvalita samotného skladování výrobků. Nové centrum je přímo spojeno s výrobní halou pomocí pásových a spirálových dopravníků uložených ve spojovacím krčku. Základní přepravovanou jednotkou je obchodní balení, tedy karton s několika variantami sáčků s chipsy.


„Nové logistické centrum nám pomůže obsloužit rychleji a kvalitněji naše zákazníky a současně zvýší efektivitu logistických služeb,“ řekl obchodní ředitel společnosti Intersnack Stanislav Potěšil.


Společnost Intersnack je největším producentem a distributorem slaných snacků v České republice. Je dceřinou společností mezinárodní společnosti Intersnack GmbH, která patří k největším v Evropě. Vedoucí pozici zaujímá v kategoriích bramborových lupínků, specialit, slaného pečiva, oříšků a popcornu. Tyto produkty společnost nabízí pod třemi obchodními značkami – Bohemia, Chio a Pom-Bär.

Roční výroba: 10 000 tun chipsů

Společnost Intersnack Česká republika zaměstnává celkem více než 230 zaměstnanců. Přímo v choustnické výrobně jich pracuje zhruba 160. „Ročně tam pracovníci spotřebují kolem čtyřiceti tisíc tun brambor, z nichž se vyrobí zhruba deset tisíc tun chipsů,“ řekl Potěšil.