Od začátku programu ČSOB rozdělila po celé republice už více než 38 milionů korun. V každém z 15 regionů (Praha je rozdělena na dvě části) soutěží čtyři žadatelé. Tři vybrala odborná porota, čtvrtému udělila tzv. divokou kartu veřejnost.

Nyní se všichni finalisté, které postupně představujeme na stránkách Deníku, snaží získat co nejvíce finančních prostředků od veřejnosti. Vybraná suma totiž určí i výši příspěvku od banky.

„Do finále se opět probojovala řada zajímavých a lokálně prospěšných projektů. Jsem rád, že díky programu ČSOB pomáhá regionům můžeme opět zaktivizovat drobné dárce a svým dílem přispět k rozvoji filantropie v Česku,” říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Radovánky na sněhu

Letos na jaře získaly největší podporu projekty Záchrana kostela v Nových Domcích u Rozvadova, FELITI – pomáháme udržet rovnováhu v přírodě, Na čerstvém vzduchu pod střechou a Šťastný vodicí pes.

I podzimní kolo ale nabízí řadu kvalitních prospěšných projektů. Celkem se jich přihlásilo 226. V lokalitě Jihočeský kraj se o finanční příspěvek uchází tyto: Auto pro Hospicovou péči sv. Kleofáše, jdemVen se Sluníčkem, Rodičům a dětem pomůžeme s létem a Vozíčkáři na lyžích.

Čtvrtým je obecně prospěšná společnost Kaňka s projektem Vozíčkáři na lyžích. Ten již 17 let umožňuje dětem, které neměly startovní čáru tam, kde jejich zdraví vrstevníci, aktivně trávit čas a radovat se z pohybu. Chtějí dětem s postižením dopřát plnohodnotné prožívání dětství.

Proto pořádají Sportovně rehabilitační pobyt na horách a hledají finanční podporu, aby byl pro ně a jejich rodiny dostupný.

„Pro vozíčkáře i děti s jiným postižením je to často jediná příležitost, jak si ve speciální monolyži nebo s podporou instruktorů a asistentů užít zimní radovánky, které my ostatní bereme jako samozřejmou součást zimy,” říká Ludmila Budilová z Kaňky.

ROZHODNĚTE I VY
Hlasování o divokou kartu probíhalo do 22. listopadu 2019 na webových stránkách csobpomaharegionum.cz.
Následuje finále, ve kterém se v každém kraji utkají 4 projekty.
Od ČSOB získá každý region 150 000 Kč.
Výše příspěvku se odvíjí od úspěchu projektu u veřejnosti (50 000 Kč za první místo, 40 000 Kč za druhé místo, 30 000 Kč za třetí místo a 25 000 Kč za čtvrté místo).
Finanční dary pro vybraný projekt může veřejnost posílat od 9. prosince 2019 do 6. Ledna 2020.
14. ledna 2020 budou známy konečné výsledky.