Logo Zaměstnanecká liga 2022Logo Zaměstnanecká liga 2022Zdroj: archiv DeníkJaký byl váš největší sportovní úspěch?

Zejména to, že jsem mohl hrát 20 let za SK Dynamo České Budějovice, kde jsem prožil nejkrásnější sportovní léta. Zde jsme také získali se staršími žáky v rove 1982 stříbrnou medaili v přeboru ČSR, což je asi můj nejvýraznější sportovní úspěch. Následně jsem zde mohl i trénovat děti, mimo jiné i oba své syny. Naše rodina je prostě černobílá :-)

Co děláte pro svou kondici?

Trénuji mladé baseballisty v Hluboké nad Vltavou, kde hraje i můj mladší syn, jezdím na in line bruslích a nepravidelně chodím také do fitness centra. V zimě miluji sjezdové lyžování. Tuto lásku ke sjíždění horských svahů se mnou sdílí i moje celá rodina.

S kterým fotbalistou byste si chtěl zahrát a proč?

Chtěl bych si zahrát se svým tátou. Nikdy jsem ho na hřišti aktivně hrát neviděl, ale pamětníci mluví o jeho genialitě. Navíc je součástí jedenáctky století a je v síni slávy SK Dynamo České Budějovice, a to jsou ocenění, která se nedávají jen tak každému. V současné době nejvíce obdivuji Lionela Messiho a s ním na jednom hřišti bych se chtěl potkat, protože ho považuji za nejlepšího hráče všech dob. Tak snad v dalším životě.

Jaký jste si dal v životě „vlastňák“?

„Vlastňáky“ jsem si dával naštěstí jen na hřišti, i když brankáři z toho zrovna radost neměli. Ale nebylo jich moc.

Komu byste dali červenou kartu a za co?

Zlým a závistivým lidem, kteří ztrpčují život svému okolí. Svět by byl bez nich mnohem lepší.