Požádat o něj mohou podnikatelé nebo jejich zástupci oprávnění současně k převzetí autentizačních údajů buď elektronicky na portále správce daně (EPO žádost) pomocí přihlašovacích údajů do datové schránky, nebo osobně (ústně do protokolu) na libovolném finančním úřadu, kde ho dostanou okamžitě při osobním jednání v zapečetěné obálce.

„Dosud o autentizační údaje zažádalo necelých 1650 jihočeských podnikatelů, což je asi 40 procent očekávaného počtu žadatelů," uvedla včera tisková mluvčí Finančního úřadu pro Jihočeský kraj Jana Králová. „Většina podnikatelů tedy bude žádat v průběhu listopadu, takže očekáváme nápor na územní pracoviště finančních úřadů. Finanční správa proto apeluje na podnikatele, aby neodkládali podání žádosti o autentizační údaje na poslední chvíli."

Kompletní informace o evidenci tržeb je možné vyhledat na www.etrzby.cz. Pomůže rovněž souhrn nejčastějších dotazů a odpovědí na portálu http://www.etrzby.cz/cs/nejcastejsi-dotazy-podnikatelu. Podle Jany Králové mohou podnikatelé s konkrétními otázkami volat na infolinku finanční správy na telefonní číslo 225 092 392.