Společnost dokázala zdůvodnit, že svou postupnou expanzí a transformací mimo jiné zvýší počet pracovních příležitostí v okrese Český Krumlov, který spadá jako jediný v kraji kvůli vysoké nezaměstnanosti mezi znevýhodněné regiony se soustředěnou podporou státu.


Firma svou celkovou transformací, spojenou s nákupem nových technologií a stavebního a technického zařízení vytvořila na Českokrumlovsku a zejména v okolí Kájova třicet nových pracovních míst.


„Podíl obdržené dotace na jedno pracovní místo činí 264 tisíc korun,“ uvedla Martina Štveráková z českobudějovické poradenské firmy KP projekt, která firmě Auböck pomáhala se zpracováním žádosti o finanční podporu z veřejných zdrojů.


V první etapě realizované v loňském roce firma například postavila novou vlastní truhlárnu a rozšířila své technologické vybavení. Další nákupy, potřebné ke zvýšení své konkurenceschopnosti na stavebním trhu, společnost realizovala letos. „Celkové náklady se vyšplhaly na 21,3 milionu korun, z toho 44 procent firma získala z veřejných zdrojů,“ řekla Štveráková.


Auböck převzal firmu Stavby Kájov předloni. Kájovský podnik zaměstnával v té době třicet zaměstnanců.


Zásadou evropské politiky je podpora zaostávajících regionů. „V globální rovině je mezi ekonomicky slabší regiony Evropy počítána s výjimkou Prahy celá Česká republika. Česká republika se ale dále člení na menší oblasti, do kterých směřuje více finančních prostředků. V kraji je nejvíce preferován právě okres Český Krumlov, který patří k nejchudším a je zde rovněž vysoká nezaměstnanost,“ vysvětlila Martina Kučerová z poradenské agentury G-PROJECT. Připomněla dále, že v tomto okrese mohou žádat podnikatelé v programu Rozvoj. „Financovat z něj lze i nákup strojů, což v jiných okresech není tak snadné,“ řekla Kučerová.