Výstava, která je po Zemi živitelce a jarním Hobby třetí nejnavštěvovanější akcí výstaviště v krajském městě, představí na tři stovky vystavovatelů a obchodníků.


Součástí výstavy, která se letos koná už podeváté, je i řada odborných poraden a kulturních akcí. Na odborných seminářích se mohou zájemci seznámit například s výsadbou ovocných stromů a jejich ošetřováním, ale také se stavbou pasivního domu či úsporami elektrické energie. Návštěvníci tam uvidí i ukázky podzimních vazeb.


Na ploše přes 7000 metrů čtverečních najdou návštěvníci i expozice zahraničních firem zastoupených českými vystavovateli, například z USA, Kanady, Japonska či Británie. Akce tradičně nabízí setkání s odborníky, tentokrát například s autorem řady odborných publikací pro zahrádkáře Stanislavem Peleškou.


Loni podzimní Hobby, které patří k největším svého druhu v Česku, přilákalo na třicet tisíc lidí. Letos organizátoři očekávají podobný zájem. Pořádáním výstavy na podzim se výstaviště snaží využít dlouholetého zájmu o jarní veletrh Hobby, na který v květnu přijíždí kolem osmdesáti tisíc návštěvníků a letos se konal už pošestnácté.


Od čtvrtka do soboty mohou lidé navštívit výstavu Hobby podzim od 9 do 18 hodin, v neděli se brány výstaviště uzavřou o hodinu dřív. Vstupné pro dospělého je padesát korun, zvýhodněné rodinné vstupné 110 korun. Děti do šesti let a invalidé s doprovodem mají vstup zdarma, studenti a důchodci se slevou.