Objekt na náměstí nabídne čtyřicet čtyři lůžek a multifunkční sál s restaurací pro sto dvacet osob. Do budoucna se hotel rozroste o další prostory.
Na první etapu jeho výstavby, která vyjde na více než dvacet milionů korun, přispěla Evropská unie 3,6 milionu korun.


„V těchto dnech dokončujeme drobné stavební práce a vybavujeme interiér,“ uvedl majitel hotelu Jiří Hanuš. Podle něj nebylo jméno šlechtice v názvu hotelu vybráno náhodou.


„Uvádí se, že Záviš byl sťat pod zdejším hradem. Pravda je ale taková, že se častokrát sťal v hlubockých restauracích, proto chceme jeho pověst rehabilitovat,“ objasnil Hanuš.


Záviš z Falknštejna není jediným čtyřhvězdičkovým hotelem v Hluboké.


„Loni tam byl otevřen Parkhotel, který prošel rekonstrukcí zhruba za 60 milionů korun, nabízí 148 lůžek a společenský sál pro 250 lidí. Na náměstí jsou pak hotely Podhrad se 72 lůžky a Knížecí Dvůr se 77 lůžky, připravují se i další projekty,“ uvedla Martina Kučerová, ředitelka agentury G-Project, která pro majitele hotelů vyřizuje žádosti o dotace.


Turistům na Hluboké slouží i čtyřhvězdičkový Hotel Štekl, který má 88 lůžek.

„Dotace z evropského Společného regionálního operačního programu na první etapu stavby hotelu tvořila sedmnáct procent nákladů projektu, zbytek hradíme z našich zdrojů a z úvěru,“ upřesnil Jiří Hanuš.


Majitel hotelu plánuje i další etapu jeho stavby a znovu se pokusí získat evropskou dotaci. Podle odborníků má opět šanci na úspěch.
„Pro podnikatele v cestovním ruchu je až do roku 2013 k dispozici Regionální operační program. Mohou z něj čerpat dotace na výstavbu či rekonstrukci ubytovacích zařízení a další infrastrukturu cestovního ruchu,“ potvrdila Martina Kučerová.


Kromě grantu na výstavbu hotelu obdržel Jiří Hanuš z evropských fondů i příspěvek na propagaci služeb pro turisty.
„Jezdím na veletrhy, kde propaguji nejen sebe, ale i ostatní hlubocké podnikatele, připravuji také tištěné materiály a novou internetovou stránku,“ popsal Hanuš.


Seminář o evropských fondech se bude konat 10. května v Týně nad Vltavou.
Zájemci se musí přihlásit na telefonním čísle 386 353 242 nebo na e-mailové adrese sekretariat@g-project.cz.
Podrobnější informace je možné nalézt na internetové adrese http://partnerstvi.kraj-jihocesky.cz.