Jaký je přínos projektu Zelené vzdělávání?
Málokdo ví, že v České republice je víc hřišť i hráčů, než v celé střední Evropě. Abychom tento primát udrželi, musíme se všichni vzdělávat – nejen manažeři, ale i specialisté, kteří pečují o trávníky. Projekt Zelené vzdělávání přitom zdaleka neřeší jen problematiku golfu, ale sportovišť a veřejné zeleně obecně, takže si mohou zkušenosti vyměňovat odborníci z různých oborů.
Jak vlastně takové školení probíhá?
Má jednak část teoretickou, kde přednáší odborní garanti, a jednak část praktikou, kde si ukazujeme přímo v praxi na trávníku, jak postupovat. Pryč jsou časy, kdy se hráči smířili s horší kvalitou. Dnes jsou nároky hráčů vyšší a pokud chceme pořádat kvalitní turnaje, musíme mít hřiště v perfektním stavu. Navíc je zde otázka ochrany přírody, neboť některá hřiště musí respektovat i výjimečnost krajiny. To platí zejména u nás na Hluboké, kde genius loci je naší hlavní předností.
Dá se úroveň našich hřišť srovnat se zahraničními?
Myslím, že ano. Můžeme nabídnout zejména krásnou přírodu a památky. Musíme ale pracovat na zlepšování služeb a také neustále zlepšovat kvalitu hřiště. O to víc nás těší, že jsme partnery v tomto projektu, ačkoli tušíme, že si mnozí mohou myslet, že golf se uživí sám. Pravdou ale je, že golf přináší do našeho kraje nemalé finanční prostředky, které slouží všem. Hrát dnes přitom může už kdokoli.
