Většina panelových domů v jihočeské metropoli už je zateplená a svítí na nich nová fasáda. Na některých z nich se na sto procent podílel také Jan Suchánek mladší.

Důvodem, proč Deník oslovil tohoto muže, je, že chce společně s Velkopopovickým Kozlem a čtenáři najít nejšikovnějšího fachmana Českobudějovického regionu, kterého pak Kozel odmění za poctivou práci a jeho řemeslný kumšt.

Původně jsme přitom mohli najít Jana Suchánka úplně na jiném místě, vystudoval totiž jiný obor.

„Jsem vyučený truhlář, na zateplování a fasády jsem si udělal kurs a udělal jsem určitě dobře. Nemohu říct, že by mě práce se dřevem nebavila. Jenže kdybych pracoval v nějaké firmě, tak si moc peněz nevydělám a začít jako truhlář podnikat sám, na to je třeba obrovský vklad peněz, takže jsem zvolil tuhle cestu,“ říká třiatřicetiletý, zatím svobodný, ale zadaný Jan Suchánek.

Svého kroku určitě nelituje, i když sám přiznává, že velká část domů už je zateplených, i proto neváhá cestovat tam, kde je stále práce hodně, třeba právě v Praze.

Nedělá však jen velké domy, ale samozřejmě i rodinné domky, zkrátka je schopen vyplnit na sto procent přání zákazníka. Uvedl, že v poslední době se při zateplování používá většinou polystyren a například skelná vata jen minimálně, například i z důvodu nižší ceny polystyrenu.
Z barev fasád pak většinou vedou barvy světlejší a teplé.

Pana Suchánka jsem se zeptal na tajemství jeho úspěchu? Prozraďte nám, co podle vás děláte lépe než ostatní?
„Myslím, že to tkví v tom, že do práce chodím každý den s dobrou náladou a baví mě. Pak je jisté, že na pracovišti odevzdám maximum a podle toho bude také vypadat výsledek. Když někdo ráno vstane a jde do práce nakvašený, nemůže pak pracovat na sto procent a určitě je to poznat.“

Na co se nejvíce těšíte po dni plném práci?
,,Určitě to je chvíle, kdy si sednu a dám si dobře vychlazené pivo a odpočinu si. To je má odměna po práci.“