Ta má za cíl veřejně ocenit podniky, které systematicky zlepšují kvalitu všech svých činností a dosahují tak výsledků, které jim umožní obstát v konkurenčním prostředí. Cenu převzal ve Španělském sále Pražského hradu Ing. Jaroslav Froulík, generální ředitel družstva.

Co pro vás ocenění znamená?
Je to historicky nejvyšší ocenění, kterého jsme dosáhli. Pro naše zákazníky je zárukou , že k nám mohou chodit kvalitně nakupovat. A právě jejich důvěry si velice vážíme, to je pro nás nejvyšší meta, které chceme docílit a udržet si ji.


Je složité se k důvěře zákazníků 
a uznání odborníků dopracovat?
Úspěch tkví v celém komplexu marketingového mixu. Té nejkvalitnější nabídky nelze dosáhnout jen sortimentem a jeho kvalitou, ale i kvalitní každodenní prací celého týmu zaměstnanců, jejich pozitivním přístupem k zákazníkovi.

V konkurenčním boji ale hraje důležitou roli i sortiment. Ten váš hodně sází na místní produkci.
Máme i zaregistrovanou značku Kvalitní potraviny z našeho regionu. Nabízíme sortiment, zejména čerstvé zboží, které je vypěstováno nebo vyrobeno v našem regionu. Máme síť téměř 50 místních dodavatelů, zejména malých firem a živnostníků, kteří dodávají asi 1800 druhů zboží.Těm nejkvalitnějším výrobkům udělujeme značku Kvalitní potravina z našeho regionu. Zákazník se adresně dozví, odkud výrobek pochází, má v něj větší důvěru. Toto zboží je skutečně vyhledávané . V pasáži budějovického supermarketu Terno jsou navíc již pravidlem také farmářské trhy, kde si zákazník může nakoupit zboží přímo od farmářů a výrobců.