Roky provozovala rodina Karla Štabrňáka v Purkarci hospodu. Konaly se zde bály, turnaje ve stolním tenise, muži sem o víkendu chodili na pivo a karty. Až sem ale přijdou v prosinci, najdou za oknem s největší pravděpodobností cedulku s nápisem ZAVŘENO.

Nejen pro Karla Štabrňáka totiž začne od 1. prosince platit tak zvaná elektronická evidence tržeb (EET). Podnikatelé a živnostníci, kteří za své zboží přijímají peníze, budou muset záznam o transakcích odesílat do centrálního úložiště finanční správy. Neobejdou se bez zařízení, které dokáže komunikovat přes internet. To bude propojené s tiskárnou účtenek a zahrne i pokladní software.

V praxi to bude vypadat tak, že podnikatel pošle finanční správě datovou zprávu o provedené transakci se speciálním kódem. Vzápětí mu přijde potvrzení o přijetí zprávy s unikátním kódem. Zákazníkovi pak vydá vytištěnou účtenku, na níž budou oba kódy.

„Právě v sobotu se u nás uskuteční poslední akce spojená se zamykáním Vltavy, která se tu konala každoročně. Za měsíc nás v hospodě čeká ještě výroční schůze dobrovolných hasičů. A pak hospodu zavřeme" konstatoval Karel Štabrňák.

Hlavním důvodem je podle něj jednak vyšší věk strýce, který v hospodě pracuje, pak také finanční náročnost EET. „U velkopodnikatelů to ještě chápu, ale my? Těch pár lidí, kteří sem chodí, to přece nemůže zaplatit," dodal.

Nová pravidlaKaždou peněžní transakci (hotové peníze, platební karta, stravenky, šek, směnka, poukázka, el. peněženka) budou muset podnikatelé a živnostníci posílat do registru centrálního úložiště.

Ovládá jen mobil. Kasu nechce

Zhruba za měsíc začne pro provozovatele ubytovacích a stravovacích zařízení nově platit tak zvaná elektronická evidence tržeb (EEL). V rámci té budou muset podnikatelé a živnostníci každému zákazníkovi dávat k peněžní transakci účtenku opatřenou speciálními kódy.

Cílem nového nařízení mají být rovné podmínky pro všechny. Pro provozovatele restaurací se má navíc DPH snížit z 21 na 15 procent. Více než nadšení však tento zákon vyvolává spíše skepsi, někteří podnikatelé mluví dokonce o ukončení své živnosti.

„V žádném případě toho nejsem zastáncem a nikdy nebudu," řekl Tomáš Zabilka, majitel jedné z českobudějovických restaurací. „S touto novinkou přijde jen spousta starostí pro drobné i větší živnostníky a hodně zasáhne hlavně zákazníky restaurací, kteří si budou muset sáhnout mnohem hlouběji do peněženky, protože majitel každé restaurace bude muset rapidně zdražit, aby byl schopen pokrýt ze začátku alespoň náklady na zakoupení potřebných věcí," dodal.

Likvidační je tento zákon pro rodinu Karla Štabrňáka z Purkarce. Hospoda, kterou tady provozují již několik let, bude od prosince zavřená. „Strejdovi je 65 let, je rád, že umí s mobilem. Nebude si kupovat kasu, nemá to smysl. Těch pár lidí, kteří sem chodí, mu náklady ani nezaplatí," vysvětloval. „Je to škoda. S uzavřením hospody u nás skončí taky všechny vesnické bály, takže lidi se už ani nesejdou na tancování, jak bylo na vesnici vždycky tradicí," dodal Karel Štabrňák.

Chystaná elektronická evidence tržeb je problémem i pro řemeslníky, kteří jezdí na Selské slavnosti do Holašovic. Podle Jana Jílka, starosty Jankova, kam Holašovice patří, už se nechali někteří z trhovců slyšet, že až dojde i na ně, raději s řezbářstvím, košíkářstvím nebo hrnčířstvím skončí. Už samo pořízení speciální pokladny totiž znamená vysoký jednorázový výdaj, který se řadě lidí, provozujících tradiční řemeslo spíše jako koníčka, ani nemůže vrátit. A to není řeč o komplikacích, které budou provázet samotnou elektrickou evidenci tržeb.

Časový plán EET1. listopadu: bude zahájen testovací provoz pro podnikatele
1. prosince 2016: do elektronické evidence tržeb (EET) se zapojí ubytovací služby, restaurace, hostince, bary
1. března 2017: do EET se zapojí velkoobchod a maloobchod
1. března 2018: do EET se zapojí ostatní činnosti (svobodná povolání, doprava, zemědělství)
1. května 2018: do EET se zapojí vybraná řemesla a výrobní činnosti