Dohromady dostane 5 projektů, které v Jihočeském kraji uspěly, téměř 269 tisíc korun. ČSOB pětici ocenila částkou 150 tisíc Kč, veřejnost navíc přispěla sumou 118 754 Kč. V letošním jubilejním ročníku se totiž o přízeň přispěvatelů ucházel v každém regionu jeden projekt navíc. Z celkem přihlášených 367 projektů tak odborná porota vybrala v každém z 15 regionů 4 a pátý poslala do finále pomocí divoké karty veřejnost.

„Je skvělé, že i ve složité ekonomické situaci lidé podpořili prospěšné aktivity a vybrali mezi sebou rekordní částku! Veřejnost už tradičně poslala nejvíce peněz lidem s hendikepem, nemocným, dětem, mladým a rodinám. V poslední době také roste zájem o projekty zaměřené na životní prostředí, rozvoj regionů a ochranu zvířat. Mám velkou radost z toho, že stále držíme spolu a dohromady pomáháme tam, kde to má smysl,“ říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Maminky s rakovinou se podporují

Zapsaný spolek Maminy s rakovinou pomáhá pacientkám se všemi druhy nádorových onemocnění a jejich dětem. Nabízí jim prostor pro předávání informací a osobních zkušeností v oblasti léčby a rodičovství pod dohledem odborných garantů. „Součásti projektu je mimo jiné i plánované rozšířené sítě Clubů, komunitní programy, svépomocná skupina, individuální psychologická poradna a skupinová terapie,” říká Šárka Šteinochrová ze zapsaného spolku Maminy s rakovinou. ČSOB na projekt přispěla 50 tisíc Kč, veřejnost vybrala 65 421 Kč.

Pomoc nejen pro mladé zdravotníky

Na druhém místě skončil projekt oblastního spolku Českého červeného kříže Prachatice, který vzdělává děti v oblasti zdravovědy a první pomoci. Organizace získala od ČSOB 40 tisíc Kč, lidé přispěli 29 000 Kč. Třetím nejúspěšnějším uchazečem je Unie Ruska České Budějovice, která pomáhá lidem s roztroušenou sklerózou. Projekt dostal od ČSOB 35 tisíc Kč, veřejnost mu poslala 17 500 Kč. Čtvrtou podpořenou organizací je Hospic svatého Jana N. Neumanna, který se stará o nevyléčitelně nemocné klienty. Jeho projekt získal od ČSOB 25 tisíc Kč a od veřejnosti 5000 Kč. Úspěšnou pětici doplňuje spolek Arpida, centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, který veřejnost podpořila částkou 1833 Kč.

INFOBOX
- 15 regionů
- 75 podpořených projektů
- celková částka 4 872 269 Kč
- nejúspěšnější projekt v každém regionu dostal od ČSOB 50 000 Kč, další 4 si připsaly 40 000 Kč, 35 000 Kč a 25 000 Kč a 10 000 Kč
- program ČSOB pomáhá regionům podpořil za 10 let již více než 1400 projektů celkovou částkou přesahující 66 milionů Kč

Zdroj: Youtube