ČSOB za uplynulých 8 let trvání programu podpořila už 820 projektů po celé republice v celkové výši více než 42 milionů Kč. Do regionů letos věnuje 2 250 000 Kč a kromě odborné poroty zapojí do rozhodování veřejnost.

Tři uchazeče o divokou kartu veřejnosti budeme postupně představovat na stránkách Deníku „V dnešní nelehké době, je více než kdykoliv předtím důležité pomáhat přímo lidem a komunitám po celé republice. Věřím, že díky naší podpoře pomůžeme pomoci místním organizacím a spolkům překonat složitou ekonomickou situaci, říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Kurzy pro děti a mladistvé

V minulých ročnících programu ČSOB pomáhá regionům byla finančně podpořená celá řada zajímavých projektů od rekonstrukcí prostor pro fungování spolků a organizací, přes nákup potřebného vybavení a zdravotních pomůcek až po vzdělávací programy. Právě jeden z takových projektů je prvním uchazečem o divokou kartu z Jihočeského kraje.

Ilustrační foto
Hospody se chystají. Snížená sazba daně u piva již platí

Projekt Aqualung clubu je zaměřený na děti a mladistvé do 18 let a má za cíl vychovat účastníky kurzů tak, aby bezpečně zvládli vodní živel a nebezpečné situace, které jsou s vodou spojené.  Pod dohledem zkušených trenérů a záchranářů se naučí základy bezpečného plavání, potápění s dýchacím přístrojem, ale i absolvují kurzy první pomoci a bezpečnosti u vody.

 „Děti se pod dohledem našich zkušených trenérů a záchranářů naučí základy bezpečného plavání, potápění s dýchacím přístrojem, absolvují také kurzy první pomoci a bezpečnosti u vody. Budou tak umět pomoci nejen svým vrstevníkům, ale i dospělým,“ říká Miloš Boháč z Aqualung clubu.

Každý hlas se počítá 

O tom, kdo získá divokou kartu, se rozhoduje právě teď na webu www.csobpomaharegionum.cz. Hlasovat pro projekt, který je ze tří nabízených nejzajímavější, je možné až do 20. května.  

Z hlasování vzejde vítěz, který se spolu s dalšími třemi projekty v každém kraji pokusí získat co možná největší finanční pomoc. Výše finančního příspěvku od banky se odvíjí podle toho, jak úspěšní jsou žadatelé ve výběru peněz od individuálních dárců. Banka do každého regionu pošle 150 000 Kč.
Veřejnost bude moc projekty finančně podpořit od 2. června až do 3. července. A už 8. července budou známí ti nejúspěšnější. 
V poslední podzimní části programu lidé podpořili projekty ve svém okolí celkovou částkou 1 775 243 Kč. Celkem se tedy po započítání příspěvku od ČSOB mezi účastníky rozdělovalo 3 925 243 Kč.