První podobnou módní přehlídku uspořádala galerie letos na jaře a setkala se s velkým diváckým zájmem.


„Rozprodaly se také téměř všechny představené výrobky. Všechny výrobky pocházejí od našich dodavatelů, kteří galerii zásobují v průběhu celého roku,“ vysvětlila galeristka Eliška Štěpánová.


Výrobky pocházejí z chráněných dílen Villa Valila, Domino, Nazaret, Domova sv. Anežky a Ústavu sociální péče Zběšičky. Modely budou předvádět dívky a jeden chlapec, kteří jsou klienty center Arpida a Domino.


Při akci podle Štěpánové nejde jen o prodej výrobků, ale hlavně o to, aby se na přehlídková mola dostali i handicapovaní, kteří k tomu jinak nemají příležitost.


„Modelky jsou hlavně z Arpidy, které byly z jarní přehlídky hrozně nadšené. Chtěli jsme přehlídku dělat jen jednou za rok, ale ony nás tak dlouho přemlouvaly, že chtějí být zase krásné, že jsme udělali ještě jednu před Vánocemi,“ řekla Štěpánová.


Na první přehlídku na jaře přišly stovky diváků. „Bylo skutečně narváno, lidé se nám tam ani nevešli. Líbilo se jim to moc, vyprodalo se skoro všechno,“ uvedla Eliška Štěpánová.


Pomalovaná a batikovaná trička, textilní a háčkované tašky či šály, které vytvořili handicapovaní, mohou návštěvníci získat na přehlídce za přijatelné ceny, trička například kolem sto korun.