Taková je aspoň podstata projektu, na jehož část jeho autor získal příspěvek jak z fondů Evropské unie, tak z prostředků Jihočeského kraje.
V Černém Údolí uprostřed Novohradských hor stál vojenský objekt, v němž až do roku 1990 sídlila rota pohraničníků, střežících za komunismu takzvanou železnou oponu mezi Českem a Rakouskem.


„Přestavba roty k využití pro cestovní ruch je prakticky jedinou možností, jak budovu zachovat. Jinak by byla zřejmě určena k demolici,“ říká Jaroslav Michal z Agentury J.S., která vojenskou rotu odkoupila a rozhodla se ji přestavět. Místo objektu, který hyzdil okolí, tak vzniká v nádherné oblasti Novohradských hor multifunkční relaxační centrum s celkem 67 ubytovacími lůžky, restaurací s více než stovkou míst a řadou doprovodných provozů, určených k relaxaci a aktivnímu odpočinku. Mimo jiné tak v bývalé vojenské rotě v budoucnu najdou návštěvníci bazén, saunu, v přízemí pak opravnu a půjčovnu kol.


Celkové náklady na projekt představují téměř čtyřicetimilionovou investici. Část plánované rekonstrukce, která zahrnuje rekonstrukci ubytovacích kapacit jednoho křídla objektu, přesahující pět milionů korun, přitom z 41 % pokryje dotace z evropských fondů a zdrojů Jihočeského kraje. Zbytek uhradí vlastník objektu, který v dalších etapách provede kompletní dokončení ubytovacích kapacit, stravování a dalších doprovodných provozů (wellness).


Žádost o příspěvek z veřejných zdrojů, na které s majitelem spolupracovala poradenská firma KP projekt, uspěla mimo jiné proto, že v celé oblasti Novohradských hor je zatím enormní nedostatek ubytovacích kapacit pro turisty. Přitom se jedná o turisticky velmi atraktivní oblast s nádhernou, nedotčenou přírodou a mnoha možnostmi zejména pro cykloturistiku.


Projekt uspěl i proto, že se jedná o přestavbu vojenského objektu, pro který by jinak bylo těžké najít další využití. Evropská unie přispěla částkou přesahující 1,1 milionu korun, dalších 400 000 korun přidal Jihočeský kraj.