„O vstupu do GDK spol. s r.o. jsme jednali s majiteli v průběhu celého roku 2019. V holdingu stále hledáme investiční příležitosti a možnosti diverzifikace výrobního programu a společnost GDK pro MACHINERY představovala zajímavou příležitost, jak dále rozvíjet své strategické cíle,“ vysvětluje ředitel KOH-I-NOOR MACHINERY Robert Záboj a dodává: „GDK je ekonomicky zdravě fungující firma a nemáme tedy v plánu zásadním způsobem vstupovat do jejího řízení. Díky akvizici získává mnou řízená divize MACHINERY v GDK majoritní podíl, nicméně současní majitelé ve společnosti i nadále zůstávají ve svých výkonných funkcích a stávají se z nich minoritní podílníci.“

Jedním ze zmíněných strategických cílů je posílení centra excelence technologie dceřiné společnosti KOH-I-NOOR PONAS s.r.o. z divize MACHINERY. Ta se specializuje na konstrukci a výrobu vstřikovacích a výfukových forem pro lisování a montáž plastových dílů a výrobu výlisků použitím technologie vstřikování termoplastů. Hlavní náplní excelence centra alokovaného v Poličce je pak výzkum a zpracování plastů. A právě zkušenosti s vlastním vývojem a konstrukcí vyráběných strojů v GDK budou velkým přínosem pro obě společnosti.

„Již delší dobu jsme hledali strategického partnera a jsme rádi, že se nám podařilo úspěšně uzavřít jednání právě s KOH-I-NOOR MACHINERY. Působíme ve velmi podobných oborech a věřím, že našimi zkušenostmi přispějeme společnostem z holdingu k rozvoji, expanzi do dalších zemí, a především ve vývoji,“ říká Petr Kůsa, obchodní ředitel a spolumajitel GDK s.r.o.