Ing. David Kozel, manažer střediska Aspera Technology.Zabývá se výrobou elektrotechnických rozváděčů, svítidel a také zpracováním plechu. O začátcích firmy, její současnosti i budoucnosti je rozhovor s manažerem střediska Aspera Technology Ing. Davidem Kozlem.

Přibližte těm, kdo Asperu Technology neznají, její výrobní program.
Zabýváme se hlavně zpracováním plechu, a to v návaznosti na Asperu jako takovou, která se v obchodování orientuje hlavně na elektrotechnický průmysl. Vyrábíme tedy rozváděčové skříně a svítidla, ale také širokou škálu plechových výrobků pro celou řadu firem nejen z České republiky, ale i z Rakouska nebo Německa.

Orientujete se hlavně na větší zakázky, nebo přijímáte i ty menší?
Naše technologie se orientují spíše na sériovou výrobu, ale jsme schopni zpracovávat i menší zakázky. Dnes je nutné, aby byl každý výrobce flexibilní a uměl pružně reagovat na to, co trh potřebuje.
O to se snažíme. Základ naší výroby tak tvoří spíše zakázková a malosériová výroba.

Aspera Technology vyrábí teprve od loňska. Jaké byly začátky?
Na konci roku 2012 jsme ve výrobním závodě začali uvádět do provozu první stroje, konkrétně vysekávací a ohraňovací lis Amada a ohýbací centrum Salvagnini. 
V loňském roce jsme dále investovali do dalších technologií. Dnes tedy pracujeme se dvěma vysekávacími lisy, vláknovým řezacím laserem, dvěma ohraňovacími lisy, máme k dispozici výkonné ohýbací centrum a v únoru jsme zahájili provoz na  velké práškové lakovací lince, kde chceme lakovat nejen vlastní výrobky, ale poskytnout zájemcům o zakázkové lakování kvalitní služby a krátké dodací termíny. Jsme novou firmou, která má moderní vybavení nakoupené tak, aby nám sloužilo dlouhodobě. 
Z toho také vyplývá, že nyní disponujeme určitou volnou kapacitou. Na základě zpětné vazby od zákazníků víme, že umíme být flexibilní, dokážeme vyrábět kvalitní výrobky, které odpovídají současným trendům a požadavkům. Díky nemalým investicím máme dobrou kontrolu nad celým výrobním řetězcem, takže zaručujeme kvalitně navržené i zpracované výrobky, což nás předurčuje být našim zákazníkům kvalitním obchodním partnerem.

Plánujete další rozšíření výroby?
Ano, rozšiřovat chceme postupně podle toho, jak budou přicházet jednotlivé obchodní projekty. Nyní například chystáme rozšíření svařovny, protože jsme získali zakázku pro skandinávský trh, kde se jedná o velké svařované sestavy z nerezových dílců. Dále máme pro letošní rok ve výhledu rozšíření kapacity 
v oblasti ohraňovacích lisů.

Nakolik je nyní využita kapacita výrobních hal? A jaká je historie místa v českobudějovické Křižíkově ulici, kde Aspera Technology působí?
Náš areál patří mezi tradiční výrobní místa v Českých Budějovicích. Dlouhá léta tady působil Motor Jikov, který zde vyráběl karburátory pro automobilový průmysl. S nástupem vstřikovacích jednotek do motorů se výroba karburátorů utlumovala a začínala výroba karburátorů pro malou zahradní techniku, ale i tato produkce skončila. Areál zůstal opuštěný a byl nabízen k prodeji. Aspera ho koupila v roce 2010 a zahájila jeho kompletní renovaci, včetně vybudování nových hal. Především jsme ale kompletně zrenovovali ty haly, které zůstaly zachovány. Jsou zde nové podlahy, opláštění, střechy, rozvody energií. Kromě toho, že areál nyní vzhledem i technickým zázemím odpovídá moderním standardům, jsou všechny haly kvalitně zatepleny, mají nové rozvody energií a celkově jsou navrženy tak, aby byla zajištěna co největší efektivita využívání těchto všech zdrojů.

K životnímu prostředí je Aspera Technology vstřícná i tím, jaké technologie při výrobě využívá.
Ano, při výběru těchto strojů byla jedním z důležitých kritérií spotřeba energie. Vysekávací lisy, které máme, používají servotechnologii, která je na rozdíl od tradičního hydraulického pohonu výrazně úspornější. I náš vláknový laser má oproti klasickým CO2 laserům nižší spotřebu energie i plynu. Rovněž prášková lakovna, do níž jsme investovali, je postavena podle nejnovějších trendů s důrazem na důkladnou izolaci všech pecí tak, aby se neplýtvalo energií. Lakovna ale i tak generuje množství tepla, a tak nainstalujeme rekuperační jednotku, která zbytkové teplo z haly, kde není potřeba, odvede do vedlejších hal. Tady poslouží k vytápění výrobních prostor.

Využili jste při stavbě areálu nějakých dotací?
Ano, byly to dotace Evropské unie z Programu Evropského fondu pro regionální rozvoj a podporu podnikání. Nákup strojů jsme pak financovali bez využití dotací.

Ohýbací centrum Salvagnini obsluhuje ve společnosti Aspera Technology František Makudera.Kolik má Aspera Technology 
v současnosti zaměstnanců? A chystáte se nabídnout práci dalším lidem?
Ve výrobě nyní pracuje 40 lidí, a to na technických i dělnických pozicích. Neustále nabíráme nové pracovníky tak, jak se výroba postupně rozvíjí a jak narůstá objem výroby. Předpokládáme, že letos bychom se měli dostat určitě přes hranici 50, spíše však přes 60 zaměstnanců. Cílový stav by měl být 200 až 250 pracovníků, ale to je samozřejmě závislé na mnoha okolnostech. V areálu dříve pracovalo přes 700 lidí a jeho velikost tomu odpovídá, takže prostor pro růst určitě máme. Je ale třeba si uvědomit, že dnešní technologie už nejsou tak náročné na počet obsluhujících pracovníků.

Jaké profese aktuálně poptáváte?
Momentálně sháníme především lidi, již mají zkušenosti s výrobou, kterou se zabýváme. Jde nám o pracovníky obsluhy vysekávacích a ohraňovacích lisů a laserů. Poptáváme také pracovníky na obsluhy lakovny, tedy takové, kteří umějí lakovat a mají zkušenost s práškovým lakováním. Rozvíjíme svařovnu, takže hledáme i lidi, kteří mají zkušenosti se svařováním a broušením tenkých plechů, a to jak z uhlíkových, tak nerezových ocelí a také hliníku metodami MIG/MAG i TIG. Neustále sháníme také technology-konstruktéry,  stejně jako lidi do výrobní logistiky, protože kvalitní technické i logistické zázemí musí držek krok s rozvojem výroby. Volná místa u nás neustále vznikají, jejich nabídku zájemci najdou na stránkách www.asperatechnology.cz. Důležitým kritériem při výběru pracovníků je pro nás to, aby lidé 
o práci měli zájem, měli ambici přijít do firmy, která se neustále rozvíjí, a výrazně firmě v tomto kroku pomoci.

Jaké výhody zaměstnancům 
v Aspera Technology nabízíte?
Jednou z velkých výhod je právě ta výzva, která před námi všemi stojí, a sice pomoci začínající firmě k rozvoji. Všichni naši spolupracovníci se jednou chtějí ohlédnout a říct, že byli u toho, když se firma šplhala nahoru. Samozřejmě i práce v moderním výrobním areálu s moderními stroji je to, co není úplně běžné, a spoustu lidí to může zajímat. Kromě toho nabízíme závodní stravování, příspěvky na jazyková a odborná školení a podobně.

Podporuje Aspera coby prosperující společnost některé zájmové spolky či sportovní kluby?
Aspera, jejíž součástí je i Aspera Technology, přispívá na Konto Bariéry, podporuje Sdružení přátel Rudolfova, poskytuje sponzorské dary na provoz mateřských škol. Podporujeme rovněž sportovní činnosti – třeba tenis a hokej v Jihlavě nebo fotbal v Písku.