Ze střechy novostavby se valil hustý dým. Hasiče volal kaplický starosta Pavel Talíř: „Ozvala se rána a viděl jsem, jak se ze střechy začalo kouřit. Blesk šel někam směrem k novostavbě, nejspíše do ní, a proto začala hořet," vyprávěl Pavel Talíř.

Jako první na místo přijeli besedničtí hasiči. „Akorát nás vytáhli od hokeje," usmívali se.  „Po příjezdu na místo byl všude velmi hustý dým a ze střechy byly vidět plameny, vytáhli jsme požární stříkačku, roztáhli vedení a počali s hašením," řekl velitel besednických hasičů Karel Šafránek. Jako druzí dorazili profesionální hasiči z požární stanice Kaplice. Poté přijela jednotka ze Svatého Jána a z Velešína. Požál likvidovali také profesionální hasiči z Trhových Svinů.

Na požářiště přijel i velitel kaplické stanice Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje Pavel Vejvara, který převzal velení.

Hasiči nejdříve hasili střechu z venku, poté se s dýchací technikou dostali dovnitř a hasili střechu zevnitř. Pavel Vejvara potvrdil, že hoří izolační vata pod taškami. „Vatu ze shora vyházíme ven, pak se shromáždí na jedno místo a dohasí,"  oznámil ostatním hasičům velitel zásahu Pavel Vejvara.

Mluvčí hasičů Vendula Matějů doplnila, že po ukončení hasebních prací hasiči novostavbu ještě prozkoumali speciální termokamerou, která umí odhalit skrytá ohniska požáru.

Oheň napáchal škodu přibližně za 400 tisíc korun, včasným zásahem hasiči uchránili majetek v hodnotě 1,5 milionu korun.

Petr Skřivánek