Hořela chata

S nečekanou komplikací se setkali profesionální hasiči z Českých Budějovic uprostřed týdne, když zasahovali u požáru chaty v zahrádkářské kolonii U Špačků. Když hasiči k chatě přijeli, viděli podle mluvčí HZS JčK Venduly Matějů doutnající část střechy uvnitř zamknuté zahrady, na které pobíhali dva psi. „Osádky dvou cisteren vlezly na střechu chatky přes sousedovu zahradu. Psi se mezitím uklidnili a hasiči tak mohli vniknout do chaty dovnitř,“ uvedla k likvidaci požáru Vendula Matějů s tím, že v objektu byl nalezen mrtvý pes, dvě kočky a had v teráriu. Vnitřek chatky dohasili hasiči vysokotlakým proudem a ohořelé části interiéru vynesli ven, kde je také dohasili. Vzniklá škoda činí 50 000 korun a příčina vzniku požáru je v šetření.

Střecha domu v plamenech

Hned čtyři jednotky hasičů pak byly povolány ve čtvrtek v noci do Ledenic k ohlášenému požáru střechy domu. Profesionály z Českých Budějovic doplnily jednotky SDH obcí Ledenice a Borovany. „Průzkum na místě požáru ukázal, že nehoří střecha a půdní prostor, ale dřevěné schody na půdu,“ uvedla k zásahu Vendula Matějů. Plameny hasiči uhasili během půlhodiny. Škoda je tentokrát 200 000 korun, příčina ohně je v šetření.

Kouř z kotle

Vedle řady dalších technických zásahů čekal na profesionální hasiče ze stanice Týn nad Vltavou monitoring v domě v ulici Na Bojišti v Týně nad Vltavou kvůli kouřícímu kotli. "Hasiči průzkumem zjistili, že kotel nehoří, ale nesprávně seřízené spalování uvolňuje CO. Nikdo nebyl zraněn, nikdo nemusel být evakuován," řekla k zásahu hasičů Vendula Matějů, ale připojila, že hasiči kotel vypnuli a zakázali majitelům provoz.