Požár lisu na slámu zaměstnal v pondělí hasiče na Vltavotýnsku.

Profesionální hasičská jednotka z Týna nad Vltavou a dobrovolní hasiči z Chrášťan a Týna nad Vltavou vyjeli podle Vratislava Malého z oddělení ochrany obyvatelstva Hasičského záchranného sboru JčK v pondělí 10. srpna 2020 do Doubravky k požáru lisu na slámu. "Hasiči dostali požár pod kontrolu v 19:57 hodin a úplnou likvidaci nahlásili v 20:22 hodin," zmínil k zásahu Vratislav Malý a dodal, že škoda na zařízení byla stanovena na 600 000 Kč.

Několik požárů zaměstnalo hasiče i v předcházejících dnech. Například v malé vodní elektrárně ve Vidově hořelo v pátek zřejmě kvůli závadě v rozvodných skříních, zasahovaly dvě jednotky profesionálních hasičů a škoda činila 750 000 korun. K doutnající kapličce elektrické rozvodné sítě vyjeli už ve středu českobudějovičtí profesionální hasiči ze stanice Suché Vrbné. "Při příjezdu na místo hasiči objevili vyhořelou skříň elektroinstalace. Nešlo o požár, ale žhnutí elektrické instalace," zmínil k události Vratislav Malý a dodal, že byla povolána pohotovostní služba společnosti E.ON, které bylo místo předáno.

V pondělí 10. srpna 2020 museli dvakrát zasahovat u plamenů na poli i hasiči na Jindřichohradecku. Nejprve v 15:30 vyjeli k požáru polního porostu profesionální hasiči z Jindřichova Hradce a dobrovolná jednotka ze Studené a Zahrádek do obce Zahrádky. "Jednalo se o požár strniště na ploše zhruba 50 m2, škoda nevznikla, požár byl zlikvidován v 16:13 hodin," popsal zásah Vratislav Malý.

O něco později - v 17:07 hodin byl nahlášen požár na Dačicku. "K požáru polního porostu vyjeli profesionální hasiči z Dačic a dobrovolní hasiči z Budíškovic a Dačic do obce Manešovice. Šlo o požár jednoho balíku slámy a pole 10 x 30 m," uvedl Vratislav Malý s tím, že úplnou likvidaci hasiči nahlásili v 17:39 hodin.

V tomto roce bylo už několikrát vydáno hasiči nebo meteorology varování před zvýšeným nebezpečím požárů v lese nebo při polních pracích kvůli vysokým teplotám při slunečných dnech.