V Plané nad Lužnicí v Příčné ulici na začátku března podle mluvčí Venduly Matějů zasahovali profesionální hasiči z táborské stanice u dítěte, které prostrčilo hlavu dětským záchodovým prkénkem. Hasiči bočními štípacími kleštěmi prkénko opatrně přestřihli a z krku dítěte sundali. Dítě nebylo nijak zraněno.

Den poté profesionální hasiči ze stanice Suché Vrbné zasahovali v Sadové ulici v Dobré Vodě u Českých Budějovic, kde v plotě uvízla srnka. Jednotka použila hydraulické zařízení a srnku opatrně z plotu vyprostila. Srnka neměla žádné viditelné zranění. Hasiči ji vypustili do lesa.

Profesionální hasiči ze stanice Vimperk a dobrovolné jednotky obcí Benešova Hora, Vacov a Stachy byli na konci března povoláni do Vacova, části obce Benešova Hora k ohlášenému požáru stodoly. "Průzkum na místě ukázal, že stodola nehoří. Pouze v přilehlém objektu dochází k uzení masa," uvedla Vendula Matějů.

Na kuriózní zásahy byl bohatý také prosinec. Na vyžádání strážníků městské policie vylovili profesionální hasiči z českobudějovické stanice v centru Českých Budějovicích z Vltavy neznámý předmět. Ukázalo se, že jde o peřinu.

Profesionální jednotka z Tábora byla vyslána do lesa mezi obce Ratibořské Hory a Dobronice u Chýnova, kde oznamovatel, který volal na tísňovou linku, že nalezl kanystry s neznámou látkou." Hasiči zjistili, že se jedná o šest dvacetilitrových kanystrů s motorovou naftou. Vyčkali do příjezdu policistů, kteří následným šetřením prověřili, že se kanystry patří těžařům těžícím nedaleko od místa nálezu," přiblížila mluvčí.

Předposlední den v roce v českobudějovické nemocnici sundali profesionální hasiči kovový kroužek z pánského přirození. Kroužek o průměru přibližně 5 cm a šířce asi 2 cm hasiči na dvou místech rozřízli bruskou. Ochlazování zajistila zdravotní sestra fyziologickým roztokem. "Práce hasičů byla naprosto precizní, nedošlo k žádnému byť sebemenšímu poranění," dodala Vendula Matějů.