Průzkum na místě události ukázal, že hoří ve vnitřním traktu domu ve dvoře. Hořely zde plastové nádoby a dřevěné palety u domu.

"Požár se dále rozšířil na pět klimatizací, které byly připevněné na zdi domu přímo nad hořícím odpadem. Hasiči vytvořili dva útočné proudy, které zaměřili nejen na uhašení hořícího odpadu a klimatizací, ale také na zabránění šíření požáru na okna domu. Celý zásah hasičů probíhal v kompletní dýchací technice. Velitel zásahu dále vyslal průzkumnou skupinu dovnitř domu. Hasiči kontrolovali termokamerou, zda se požár skrytě nešíří. Zároveň zakouřený objekt odvětrávali. Po lokalizaci požáru, která nastala v 20:29 hodin, hasiči násilně otevřeli dvoje plechové dveře za místem vzniku požáru. Prověřovali tak, zda se požár nerozšířil dovnitř objektu. Ani zde nebyla nalezena žádná další ohniska. Po závěrečném průzkumu opět vedeného kompletně termokamerou velitel v 20:58 hodin nahlásil úplnou likvidaci požáru," popsala mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Vzniklou škodu vyšetřovatel hasičů vyčíslil na zničených klimatizacích a fasádě na 250 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.