Jen kvůli planému poplachu, jak se naštěstí ukázalo, vyráželi v úterý do akce profesionálové i dobrovolní hasiči v úterý odpoledne v Břehově.

Specialisty z Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraj ale ve stejný den povolali třeba do areálu Biologického centra AV ČR v Českých Budějovicích. Podle tiskové mluvčí hasičů Venduly Matějů se monitoroval možný únik dusíku z generátoru dusíku. "Hasiči měřením nezjistili žádné hodnoty," uvedla podrobnosti k výjezdu Vendula Matějů.

Navečer pak profesionální hasiči ze stanice České Budějovice byli společně s jednotkou SDH obce Žabovřesky vysláni do Břehova. "Majitelka rodinného domu prováděla opalování trámu a měla podezření na požár trámu v prostupu stropem," zmínila k zásahu Vendula Matějů a doplnila, že hasiči rozebrali sádrokarton kolem trámu a zjistili, že je vše v pořádku.

Několikrát pak v noci v Českých Budějovicích museli hasiči nouzově otevírat byty. Za přítomnosti Policie ČR se tak stalo třeba v ulici V. Volfa před 21. hodinou a po 22. hodině ve stejné ulici znovu, když českobudějovičtí profesionální hasiči otevřeli byt, ve kterém kouřily spálené potraviny na sporáku. Jednotka byt odvětrala.