Vendula Matějů, mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje, uvedla, že k požáru vyjeli profesionální hasiči ze stanice České Budějovice a jednotky SDH obcí Žabovřesky a Netolice.

"Po průzkumu na místě požáru velitel zásahu upřesnil původní ohlášení na tísňovou linku, a to že se jedná o požár podkroví venkovského stavení a že požár se rozšířil i do střechy. Hasiči ihned zahájili hasební práce. Zásah vedli jak vně domu tak i vnitřkem. Během půl hodiny dostali požár pod kontrolu. Následovalo rozebírání střešní konstrukce, vynášení materiálu ze zasaženého podkroví a dohašování," popsala zásah s tím, že úplná likvidace požáru nastala v 8.40 hodin.

Dodala, že u požáru byla nutná také intervence psychologa HZS Jihočeského kraje a člena posttraumatického týmu pro majitelku domu.

"Vyšetřovatel hasičského záchranného sboru stanovil výši vzniklé škody na milion korun, hasiči svým zásahem uchránili další majetek v hodnotě dvou milionů korun. Příčina vzniku požáru je v šetření," uvedla Vendula Matějů.