„Po příjezdu na místo jsme zjistili, že oheň se v bytě rozšířil poté, co začal hořet gauč,“ popsala zásah mluvčí hasičů Vendula Matějů. Plameny byt, který patří přibližně devadesátiletému muži, zcela zničily.

Podle Františka Čížka ze zlivského sboru dobrovolných hasičů si starý pán v bytě zřejmě zapálil svíčku, kterou však později neuhlídal a která požár způsobila.

„Měl velké štěstí, že tou dobou spal ve vedlejším pokoji za přepážkou,“ řekl hasič Čížek.

Během zásahu museli hasiči evakuovat z domu deset lidí, čtyři děti a šest dospělých. Pět z nich utrpělo při požáru zranění, nadýchali se totiž kouřových zplodin. Ještě téhož dne se však všichni evakuovaní obyvatelé domu, kromě majitele vyhořelého bytu, do svých domovů vrátili.

„Náhradní ubytování pro ně nebylo třeba zajišťovat. Všechny byty kromě toho přízemního jsou v pořádku,“ komentoval starosta města Jiří Štabrňák.
Muž, jehož byt hořel, je v současné době v nemocnici. Podle starosty Štabrňáka bude po svém návratu přebývat nejspíš u syna. Jeho byt plameny kompletně zničily a čeká jej do budoucna celková rekonstrukce.

Celková škoda, kterou sobotní požár ve Zlivi napáchal, je asi 400 tisíc korun. Hodnotu uchráněného majetku vyčíslili hasiči na rovný jeden milion.
Plameny se podařilo hasičům dostat pod kontrolu přibližně po třiceti minutách od příjezdu na místo činu.