Mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů popsala, že oheň zasáhl především střechu domu o půdorysu 10 x 15 metrů. Zároveň se rozšířil do prodejny v přízemí a celého podkroví domu se dvěma byty. Jejich dva obyvatelé naštěstí stihli opustit hořící dům sami ještě před příjezdem hasičů. „Nikdo nebyl zraněn, hasiči nemuseli nikoho evakuovat. Na místo požáru byl však povolán náš psycholog, který byl k dispozici jedné z obyvatelek domu, jíž požár zničil prakticky celý majetek," vysvětlila mluvčí.

Hasiči nasadili na likvidaci požáru pět útočných C proudů. Hašení prováděli jak zevnitř, tak zvnějšku objektu pomocí výškové techniky. Po zhruba dvou hodinách velitel nahlásil, že požár je konečně pod kontrolou.

„Jednotky se potom pustily do rozebírání konstrukcí a dohašování ohnisek. Z českobudějovické stanice byla na místo dovezena termokamera, kterou hasiči provedli závěrečný průzkum," doplnila Vendula Matějů. Úplnou likvidaci požáru nahlásili hasiči přibližně po pěti hodinách od příjezdu, kolem deváté hodiny.

Výši škody ani příčinu ohně vyšetřovatelé prozatím nezjistili. Ve hře jsou tak zatím všechny možnosti. Od úmyslného zapálení přes nedbalost po technickou závadu.