V pátek ráno po půl deváté slyšeli sousedé panelového domu Lidické třídě poblíž kulturního domu Gerbera křik z bytu na konci chodby. Na ženě, která žila sama, měly od cigarety chytit šaty, ještě stačila otevřít dveře na chodbu. O pomoc na linku 112 zavolali právě sousedé. První byli na místě neštěstí hasiči, ale už bylo pozdě. Podle policejní mluvčí Štěpánky Uhlířové se oheň v bytě nerozšířil.

Požár rodinného domu v Čimelicích.
V Čimelicích při požáru rodinného domu uhořely dvě osoby

V domě, kde žijí hlavně senioři, sousedé 81letou ženu znali jako tichou osůbku, prý jako by v sobě držela nějaký smutek. Každý den se podle nich vypravovala na chatu či chalupu za kočkami.

Požár zachvátil hájenku Kajetín u Choustníka. Vrtulník odvezl vážně popáleného muže a dítě. Žena s druhým dítětem skončily v táborské nemocnici.
Lidé pomáhají rodině z vyhořelé hájenky

Na jihu Čech je to letos již třetí tragický požár. Na Táborsku v lednu zachvátily plameny hájenku Kajetín u Choustníka. Čtyři lidé včetně dvou dětí se vážně zranili. Jedno dítě následně zemřelo. A v březnu v Čimelicích na Písecku při požáru rodinného domu zemřely dvě osoby. 

Zdroj: Deník/Jana Zuziaková