Jak sdělil krajský policejní mluvčí Jiří Matzner, šlo o výbuch propanbutanové láhve. "Osmdesátiletý senior vařil na plynovém vařiči, nedařilo se mu vařit zapálit a tak škrtal několikrát sirkami," zmínil.

Podle prvotního šetření se v místnosti nahromadil plyn, který se následkem opakovaného zapalování vznítil. "Pán je vážně popálen, až na osmdesáti procentech těla, záchranáři ho uvedli do umělého spánku a bude přepravován letecky do Prahy," dodal s tím, že na místě byla přítomná i jeho manželka, které se nic nepřihodilo.

Jak doplnila mluvčí profesionálních hasičů Vendula Matějů, k události došlo v obci Čejkovice u Hluboké nad Vltavou. "Na místo vyjížděla profesionální jednotka z Českých Budějovic a dobrovolní hasiči z Čejkovic, po výbuchu chytla kůlna a hořelo uskladněné seno," upřesnila s tím, že šlo o požár malého rozsahu a nevznikla žádná škoda.

Další informace z místa nešťastné nehody dodala mluvčí zdravotnické záchranné služby Petra Kafková, na místě dle jejích slov spolupracovaly posádky pozemní i letecké záchranné služby. "Pacient při výbuchu utrpěl rozsáhlé popáleniny, po ošetření na místě a uvedení do umělého spánku byl letecky transportován k dalšímu ošetření na popáleninové centrum Královské Vinohrady," shrnula.