Už dopoledne ale hasiči na českobudějovickém sídlišti Vltava vypomohli zdravotnickým záchranářům se snesením pacienta z domu do sanitky.

První planý poplach řešili hasiči v Českých Budějovicích krátce před jednou hodinou odpoledne. Ve 12:57 byli povoláni podle tiskové mluvčí HZS JčK Venduly Matějů do Mariánských kasáren. "Elektrická požární signalizace ohlásila požár v objektu Mariánských kasáren na Pražské třídě," uvedla k zásahu Vendula Matějů a dodala, že ale profesionální hasiči průzkumem prověřili, že se jedná o planý poplach.

Pod Řípem se na den státnosti sjeli poprvé na sraz hasiči.
Hasiče povolali k dítěti zabouchnutému v autě

Kromě jiných akcí, například úklidu vozovky po havárii u Komařic, pak byli profesionálové v okrese dvakrát povoláni k ohlášenému požáru sazí v komíně. Nejprve v 16:27 vyjeli podle Venduly Matějů do Dobrovodské ulice v Českých Budějovicích místní profesionální hasiči. Jednotka však žádný hořící komín nenašla.

Záběr z videa, které měla natočit sama Ludmila S.
Policisté z Trhových Svinů hledají svědky týrání psů

A v 16:45 byla ke stejnému zásahu vyslána také profesionální jednotka ze stanice Trhové Sviny, a to to Strážkovic, části obce Řevňovice. I v tomto případě šlo naštěstí o planý poplach.