Před deseti lety v Táboře v Luční ulici v domě "hrůzy" Filšovka v jednom z bytů také hořelo a bylo nutné evakuovat na 113 lidí.

Zdroj: DeníkV Jindřichově Hradci se v roce 2014 odehrála podobná tragédie , jako tento týden ve Strakonicích. Konec byl ale opravdu smutný. Krátce po půlnoci ohlásili lidé na lince 112, že v panelovém domě na jindřichohradeckém sídlišti Vajgar hoří. V bytě hasiči nalezli hned za dveřmi muže (32), který již ale nejevil známky života. Jedním z těch, kdo tehdy volal hasiče, byl mladík ze sousedního bytu. „Vzbudily mě totiž hrozné rány. Na chodbě jsem pak potkal souseda a ten říkal, že to je běžné. Najednou jsme viděli, jak se pod dveřmi objevil kouř. Během několika minut už byli na místě hasiči. Musel je zavolat už někdo přede mnou," popsal sled událostí. „Také jsme slyšeli, jak člověk na druhé straně buší na dveře, pak už bylo jen ticho a slyšet praskání," řekl tehdy Deníku zdrceně.

Noční požár na sídlišti Vajgar v Jindřichově Hradci si vyžádal oběť.
Při požáru v paneláku zemřel muž

Jenom v loňském roce při požárech domů na jihu Čech zemřeli čtyři lidé. V prosinci v Hůrce, části Nové Vsi na Českobudějovicku o život přišel jeden člověk, druhý skončil v nemocnici.

Také v březnu při požáru bytu v Rokycanově ulici v Písku našli hasiči uvnitř domu jednu mrtvou osobu.

Při požáru bytu v Rokycanově ulici v Písku zemřela jedna osoba.
Při požáru bytu v Písku zemřel člověk, hasiči museli dovnitř v dýchací technice

Hned dva lidé přišli o život v březnu při požáru sklepa domu v Českém Rudolci. Zasahující hasiči jim už nemohli pomoc. Na ploše o rozloze jeden a půl metru čtverečního hořely brikety a uhlí. Vše bylo vyneseno na volné prostranství a dohašeno. Ve sklepě byla naměřena vysoká koncentrace oxidu uhelnatého.

Ilustrační foto.
Při požáru ve sklepě v Českém Rudolci našli dvě mrtvé osoby

V lednu 2021 vyjeli hasiči do písecké lokality poblíž Hospůdky U Sulana u řeky Otavy. Zde hořel provizorní přístřešek bezdomovce. Hasiči ho našli bez známek života.

Také výjezd hasičů k ohlášenému požáru v domě v Drahově na Veselsku v roce 2020 měl smutný konec. Ačkoli se podle hasičů jednalo o minimální "zahoření", zasahující jednotka uvnitř našla mrtvou seniorku.

V roce 2019 skončil tragédií požár chaty U Želízků ve Strážkovicích na Českobudějovicku. Uvnitř byla nalezena uhořelá seniorka a její pes.

Chata v chatové oblasti U Želízků za Strážkovicemi shořela.
VIDEO: Požár chaty na Českobudějovicku skončil tragédií

Více o výbuchu v Lenoře
najdete ZDE.

V tom samém roce se v Lenoře na Prachaticku stala událost, která na dlouhé týdny ovlivnila život desítkám lidí. Výbuch v bytovce přinesl jeden zmařený život, a to pachatele, který tragédii způsobil. Devět lidí utrpělo zranění. Ohlušující výbuch 3. října probudil pár minut po čtvrté hodině ráno malou šumavskou vesničku. Svědci z okolí dodávají, že rána byla slyšet i v deset kilometrů vzdálených Volarech. Spolu s výbuchem začaly z třípodlažního bytového domu v sousedství historické pece šlehat plameny. Evakuovaní lidé našli na několik hodin útočiště v lenorské sokolovně. Během dopoledne našlo osmnáct lidí zázemí u příbuzných a známých.

Vyhořelý dům dlouho poutal pohled všech, kteří projíždějí Čimelicemi od Písku na Prahu. Byl tichým mementem tragédie, která se odehrála v roce 2018. Při požáru vily uhořela žena se synem. "Při hasebních pracích bylo poskytnuto ošetření muži, ročník 1957, který uváděl, že má v domě ještě své dva příbuzné - ženu a mladšího muže. Bohužel i přes pokus o jejich záchranu se nepodařilo osoby z hořícího domu dostat včas ven. Následně byl muž transportován do zdravotnického zařízení," uvedl tehdy Deníku krajský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Požár rodinného domu v Čimelicích.
V Čimelicích při požáru rodinného domu uhořely dvě osoby

Jedním z nejhorších a nejnáročnějších zásahů byl v roce 2018 požár hájenky Kajetín u Choustníka na Táborsku. Oheň tehdy připravil pětičlennou rodinu nejen o bydlení, ale i o život sedmnáctiměsíčního syna.

Požár zachvátil hájenku Kajetín u Choustníka. Vrtulník odvezl vážně popáleného muže a dítě. Žena s druhým dítětem skončily v táborské nemocnici.
Při požáru hájenky se vážně zranili čtyři lidé, včetně dvou dětí

Už 21 let uplynulo od dvou požárů na Jindřichohradecku, kde mezi obětmi byly i děti. V Branné u Třeboně otec a pětiletý syn uhořeli při požáru domu. V Českém Rudolci tehdy rodiče nechali doma zamknuté dvě děti a šli se bavit na diskotéku, v bytě vypukl požár, dvouletá holčička zemřela, čtyřletý chlapec utrpěl těžké zranění.

.