Nebýt cigarety, jedenadevadesátiletá seniorka, která přišla o život při pondělním požáru ve své kuchyni, by dnes patrně byla naživu. Nasvědčují tomu dosavadní výsledky vyšetřování tragédie.

Přesnou příčinu smrti obyvatelky bytu v Čechově ulici určí až nařízená pitva. „Výsledky expertiz budeme mít k dispozici až přibližně za měsíc. Ale jak policejní vyšetřovatelé tak hasiči se kloní k tomu, že pravděpodobnou příčinou požáru byla nedbalost ženy při manipulaci s cigaretou," naznačuje policejní mluvčí Jiří Matzner.

Tomu, že by u tragédie figurovala jakákoli jiná osoba, nenasvědčují ani další okolnosti případu. Seniorka byla v bytě zavřená zevnitř, přivolaní policisté museli vyrazit dveře. „Ani doktor při prvním ohledání neshledal na těle stopy cizího zavinění," dodal Jiří Matzner.

Požár vypukl krátce po půl čtvrté odpoledne v bytě ve třetím patře. O pomoc zavolala na linku 158 žena, která byla právě v domě na návštěvě u maminky. Ani rychlý zásah záchranářů ale už seniorce nepomohl. Hasiči sice dostali požár pod kontrolu během několika málo minut, v kuchyni už ale našli obyvatelku bytu bez známek života.

ČTĚTE TAKÉ: Seniorka nepřežila požár v kuchyni