Podle prvních informací si požár, který vznikl po poledni téměř na konci Rožnova, vyžádal jeden lidský život. Podle informací Deníku zřejmě zemřel muž středního věku, obyvatel domu. Při dohašování požáru ale nalezli hasiči další mrtvé. Podle tiskové mluvčí jihočeských hasičů Venduly Matějů byly v domě nalezeny celkem tři mrtvé osoby.

Možnou příčinou neštěstí bylo svařování v garáži, při kterém nastal výbuch.

Rodinný dům doutnal v podkroví ještě několik hodin po vzniku požáru. Celá čelní stěna byla poničena, okna vyražena a vše nasvědčovalo tomu, že v garáži mohla vybuchnout láhev s hořlavým materiálem. "Událost klasifikujeme jako výbuch. Přesnější určení příčin bude předmětem dalšího vyšetřování. Událost si přebírá Policie České republiky," řekla k neštěstí Vendula Matějů.

U požáru zasahovali jak Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje, tak Zdravotnická záchranná služba JčK a Policie ČR i městská policie. Hasiči kolem 16. hodiny už požár dohašovali.

Dopravu ve směru na Včelnou policie odkláněla na objízdnou trasu ještě v 16 hodin, kdy pokračovalo hašení požáru v podkroví. Není vyloučeno, že doprava bude odkláněna i v dalších dnech, protože čelní stěna ohrožuje okolí a možná bude muset být stržena.

Událost sledovalo za policejní páskou i mnoho lidí z Rožnova a okolí. "Byl jsem na srazu motorek na náměstí a volali mi, že tady hoří. Když jsem přijel, už to byla jedna fakule," uvedl k tragédii jeden z přihlížejících. Většina z přítomných také vyjadřovala svůj smutek nad tím, jaké neštěstí se stalo.

Kvůli požáru byla odkloněna i městská hromadná doprava. Z důvodu uzavírky Lidické třídy v souvislosti se zásahem záchranných složek jsou až do odvolání odkloněny všechny spoje linek 5 a 7 v úseku "Náměstí Bratří Čapků" - "Rožnov - točna" ulicemi Jaroslava Hůlky, Bohumila Kafky a Sokolovská. Zastávka "Náměstí Bratří Čapků" ve směru z centra je dočasně přesunuta z Lidické třídy přímo na Náměstí Bratří Čapků.
Zastávka "Rožnov" na Lidické třídě je obousměrně dočasně zrušena.

Dle aktuálních informací Policie ČR je předpokládaná doba trvání tohoto opatření 3 dny.