Městský dům v Novohradské ulici v Českých Budějovicích, který využívá klub neslyšících, zachvátil v sobotu odpoledne požár. Na tísňovou linku hasičského záchranného sboru byl ohlášen ve 13.20 hodin.

„Na místo okamžitě vyjely osádky cisteren ze stanic České Budějovice a Suché Vrbné. Jako posilu jsme k zásahu vyslaly dobrovolné hasiče obce Ledenice a výškovou techniku," popsala mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Z budovy hasiči vyvedli čtyři osoby. Všichni vyvázli bez zranění, a tak nebylo ani nutné přivolávat zdravotníky.

Oheň poškodil střechu domu. Hasiči na místě zjistili, že ohnisko je v půdním prostoru a že se požár naštěstí dále nerozšířil. „Vzhledem k složitému přístupu na půdu velitel rozhodl, že se bude zasahovat zvenku. Hasiči pak rozebrali část střechy a nasadili tři vysokotlaké proudy," doplnila Vendula Matějů.

Již v 13.51 hodin měli hasiči požár plně pod kontrolou. Úplné dohašení bylo nahlášeno několik minut před 16. hodinou. Hasičům však celou dobu práci komplikoval silný kouř. Museli zasahovat v dýchací technice.

Celková škoda byla vyčíslena na 700 tisíc korun. Oheň poškodil střechu a krov. Při hašení navíc do prvního patra pronikla voda.

Příčinu požáru nyní zjišťuje příslušník hasičského záchranného sboru ve spolupráci s policií. Místní se domnívají, že vše způsobila závada na elektrickém vedení.