Krátce po nedělní 19. hodině informovala mluvčí hasičů Vendula Matějů, že kompletně v plamenech je střecha domu. "Požár komplikuje silný vítr, ale hasičům se daří bránit rozšíření plamenů na okolní objekty," uvedla Vendula Matějů.

Nedaleko od domu, který byl už před požárem v havarijním stavu, se nachází hotel s restaurací nebo dopravně obchodní centrum Mercury s autobusovým nádražím.

Na místě zasahují profesionální hasiči z Českých Budějovic a Suchého Vrbného, také podnikoví hasiči Správy železniční dopravní cesty a příslušníci dobrovolných hasičských jednotek z Lišova a Hrdějovic.

Obyvatelka nedalekého domu na místě požáru sdělila, že během dne viděla muže, který se na střeše hořícího objektu pohyboval s kanystrem.

Právě v tomto týdnu náměstek českobudějovického primátora Ivo Moravec informoval, že bývalý vykřičený dům v českobudějovické Průmyslové ulici, který narušenou statikou ohrožuje okolí, by měl do konce roku zmizet. Podle náměstka už byl na dům vydán demoliční výměr. Samotnou demolici domu měl zajistit exekutor, který vede řízení proti majiteli nemovitosti. „Stržení musí být vysoutěženo,“ řekl v týdnu Ivo Moravec.