Na místě postupně zasahovaly čtyři jednotky profesionálních hasičů ze Třeboně, Českých Budějovic, Suchého Vrbného a Jindřichova Hradce. Jako posilové jednotky si velitel zásahu vyžádal dobrovolné hasiče z Lišova, Ledenic a Lomnice nad Lužnicí.

Požár zachvátil skládku komunálního odpadu na ploše přibližně 50 x 20 metrů. "Prvotní zásah provedli hasiči prolitím vodou. Ke komplikaci došlo v okamžiku, kdy požár zasáhnul i hromadu autoplastů. Pro její uhašení musela být použita pěna, pěnidlo je čerpáno ze zásob Správy státních hmotných rezerv," popsala mluvčí hasičů Vendula Matějů. Lokalizaci požáru pak nahlásili hasiči ve krátce před půl třetí ráno.

Nyní jsou stále na místě, zasahují v dýchacích maskách a přivážejí na místo vodu z hydrantů. Skládka je postupně bagrována a prolévána vodou a následně zavážena zeminou. Na požářišti zasahují přibližně tři desítky hasičů, kteří se střídají v šestihodinových intervalech.

"Na město naštěstí nic nejde a nešlo ani v noci. Je dobrej tlak a stoupá to hodně nahoru a jde to do lesů," řekl v 9 hodin starosta města Jiří Švec.