Mohutný požár zachvátil ve čtvrtek po 22. hodině výrobnu palet v Litvínovicích. Kompletně shořely dvě jednopodlažní haly o rozloze 1500 metrů čtverečních. Uvnitř naštěstí nikdo nebyl, takže ke zranění nedošlo. Předběžnou škodu vyčíslili vyšetřovatelé na 15 milionů korun.

„Požáru zcela podlehla zděná hala na výrobu palet s plechovou střechou o rozměrech 20 x 50 metrů s vysokozdvižným nakladačem uvnitř. Zničen byl i další pracovní stroj, který se nacházel v bezprostřední blízkosti budovy. Ostatní sousedící budovy – sklad palet a další skladovací a technické prostory, se podařilo zachránit,“ popsala mluvčí hasičů Lenka Křížová. Dodala, že při požáru došlo k úplné destrukci hlavní budovy, protože na místě pravděpodobně explodovalo několik propanbutanových lahví. „Bylo jich tam opravdu dost, takže jsme je museli vynášet ven. Nějaké rány jsme zaslechli, ale to spíš bylo od toho, jak padal ten barák,“ potvrdil jeden ze zasahujících dobrovolných hasičů.

Společně s kolegy dorazil na místo kolem jedenácté hodiny večerní a požár likvidovali až do čtyř do rána. „Když naše jednotka přijela, bylo tu už zaběhnuté přečerpávání vody, kterou brala z rybníka dvě čerpadla. Hořel sklad a výrobna palet. Vedle, co se razily nějaké znaky na palety, to chytlo také. Myslím, že tam shořel nějaký nakladač nebo bagr. Na střeše byly solární panely, takže vznikla obrovská hmotná škoda,“ doplnil mladý muž. Oheň se podařilo hasičům dostat pod kontrolu už krátce před půlnocí, následně začali s dohašováním a odstraňováním trosek a sutin. Na místě zůstali během celého pátečního dne. „V tuto chvíli se rozebírají konstrukce budovy a dělají se likvidační práce a dohašování ohnisek požáru. Prozatím nikdo nedokáže odhadnout, jak dlouho bude ještě zásah probíhat,“ uvedla krátce před polednem mluvčí hasičů Lenka Křížová.

Po příčinách požáru nyní pátrají odborníci. Ve hře je několik vyšetřovacích verzí, jako nejpravděpodobnější se jeví úmyslné zapálení, nedbalost některého ze zaměstnanců nebo technická závada.