Od 24. do 26. prosince vyjížděli hasiči v celém Jihočeském kraji k více než čtyřem desítkám událostí. "Tento počet je v porovnání s jinými dny roku spíše podprůměrný," zhodnotila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. "Naše jednotky zasahovaly především u technických zásahů a dopravních nehod, řešily také několik požárů sazí v komíně," sdělila.

Žádná z událostí, ke kterým hasiči v kraji o Vánocích vyjeli, nebyla s tragickými následky či výraznými škodami na majetku. Zajímavostí letošních Vánoc může být například to, že na Strakonicku hasiči nevyjeli k vůbec žádnému zásahu.

Na Českobudějovicku hasiči zasahovali nejčastěji na Boží hod. Hned dvě hodiny po půlnoci uháněli k požáru kontejnerů do Hůr. Vzplály zde čtyři plastové nádoby na komunální odpad. Plameny dostali hasiči pod kontrolu do 20 minut, vznikla škoda za 12 tisíc korun.

Druhý vánoční požár kdosi na tísňovou linku ohlásil na Boží hod v 19 hodin a 17 minut. Tentokrát vzplál v Boršově nad Vltavou strom. 

Jinak hasiči otevírali zabouchnuté dveře bytů - to nejčastěji na Štědrý den, pomáhali lidem ze zaseknutého výtahu anebo odčerpávali vodu, která do přízemního bytu v Kaštanové ulici v Hluboké nad Vltavou natekla z bazénu.

Nejklidnější byl pro hasiče na Českobudějovicku druhý svátek vánoční, kdy vyjížděli jen jednou. A to ve 20.17 hodin k ohlášenému požáru v objektu firmy v Pekárenské ulici v Českých Budějovicích. Jednalo se ale o planý poplach.