Jak popsal policejní mluvčí Milan Bajcura, na místo vyjela dvoučlenná hlídka policistů, kdy při příjezdu k jedné z chat cítili zápach dýmu, ale nikde se nesvítilo ani nebyl vidět oheň. Proto obešli chatu, nalezli pootevřené okénko a poté zjistili, že v chodbičce chaty leží žena.

"Vstoupili tímto okénkem dovnitř, poté odemkli a ženu vynesli ven. Ta zjevně nejevila známky života. Jeden z kolegů začal s oživováním a druhý doběhl do služebního vozidla pro defibrilátor AED. Naštěstí se díky duchapřítomnosti a rychlé reakci podařilo ženu resuscitovat, aniž by AED použili," informoval mluvčí. Mezitím přijeli hasiči a zdravotníci, kteří se ženu, která se zřejmě nadýchala zplodin hoření, postarali.

"Prohlídkou chaty a krátkým hovorem se zachráněnou ženou policisté zjistili, že jí v noci vzbudilo praskání okenních tabulek a z patra chaty vycházel hustý dým. Proto se žena pokusila použít ruční hasební přístroj. Poté zavolala na linku 112, ale následně se jí vlivem dýmu udělalo zle, kdy upadla do bezvědomí," uvedl dále Milan Bajcura.

Červená Lhota, jak jí všichni znají, jako vodní zámek v květnu 2021. Zdání toho, že je vše v pořádku však klame.
Zámecký rybník v Červené Lhotě se sice plní, ale není vyhráno. Hráz teče

"Průzkum uvnitř chaty nikoho dalšího nepotvrdil. Ohnisko požáru hasiči našli v nejvíce zakouřené části, a to v patře. Zde byla silně ohořelá postel, shořelá matrace a lůžkoviny. Požár hasiči okamžitě uhasili. Silně zakouřenou chatu odvětrali, závěrečný průzkum pak provedli termokamerou. Žádná další ohniska se již nepotvrdila," informovala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Vyšetřovatel hasičů stanovil výši vzniklé škody na půl milionu korun. Příčinou vzniku požáru je pravděpodobně technická závada.