Nejvíce úrazů ze silvestrovských jihočeských oslav řešili doktoři z českobudějovické nemocnice. Ještě před půlnocí ošetřili 96 pacientů, 76 dospělých a 20 dětí. Jeden muž utrpěl poranění v oblasti hlavy, popáleniny v obličeji a dále poranění ušního bubínku.

Hasiči zasahovali u čtyř požárů a jedné dopravní nehody. Podle mluvčí jihočeských hasičů Venduly Matějů největší byl požár bytu ve Zlivi. Zde je příčina i škoda zatím stále v šetření.

Další ohně zasáhly živé ploty, a to v Boršově a Bělčicích a kontejner ve Veselí nad Lužnicí.

"Od půl třetí ráno již žádný zásah nebyl, takže příchod Nového roku považujeme za relativně klidný," uvedla Matějů.

Do půlnoci ale bylo docela rušno. V Chrobolech na Prachaticku zaúřadoval červený kohout na samostatně stojící garáž. Škoda je 15 tisíc korun. "Příčiny požáru jsou v šetření.," doplnila.

Další dva zásahy byly k požárům kontejnerů v Prachaticích a Českém Krumlově.

Na Silvestra po poledni hořela střecha v Dolním Bukovsku na Českobudějovicku a smutný byl zásah v Dasném, kde auto narazilo do domu. Jeho řidič pravděpodobně zemřel na infarkt ještě před nehodou.

V podvečer na Prachaticku se střetlo auto s chodcem. Na Silvestra policisté na jihu Čech řešili celkem jedenáct nehod, při kterých se dva lidé zranili. Jejich újma na zdraví byla dle statistiky lehká.