Těžce pohyblivou seniorku čekal dramatický boj o holý život. Za svou záchranu vděčí čtveřici policistů, která přijela jako první.

Podpraporčíci Jaromír Štrajt, Karel Lukáš a Petr Dvořák z hlídkové služby s psovodkou Lenkou Pražákovou 
ze Skupiny základních kynologických činností vnikli 
do bytu přes balkon v asi dvoumetrové výšce. Nejprve museli násilím vypáčit a roztáhnout bezpečnostní mříž.  Jinou možnost neměli. „Viděli jsme, jak z celého domu vychází kouř. Oznamovatelka nám řekla, že uvnitř je ještě její maminka. Zkusili jsme vběhnout do dveří, ale nešlo to. Všude byl silný kouř a nedalo se dýchat," popsal Deníku zachránce Petr Dvořák. Zbýval jedině přístup ze dvora. Policisté Štrajt s Lukášem se vyšvihli na balkon, druhá dvojice zůstala dole.

Seniorka sice měla otevřené dveře, ale nemohla ven. Mříž totiž byla zvenčí, navíc zamčená. Žena naštěstí nepanikařila a držela se u země, aby se nenadýchala kouře. „Kolegové ji pak chytli pod rameny a opatrně nám ji podali dolů," dodal Dvořák.

Obě ženy si následně převzali zdravotníci. Podle mluvčí jihočeské záchranné služby Petry Kafkové naštěstí nebyl jejich stav vážný. „Nadýchaly
se kouřových zplodin a převezli jsme je na interní oddělení," upřesnila Petra Kafková.

Mluvčí hasičů Vendula Matějů doplnila, že na likvidaci požáru se podílely posádky dvou cisteren. Zásah trval přibližně padesát minut. „Požár zasáhl sklepy včetně nepoužívané sauny. Vzhledem k silnému zakouření museli hasiči použít dýchací techniku," řekla mluvčí Matějů.

Po příčinách vzniku ohně stále pátrají vyšetřovatelé. Pracují se dvěma verzemi: nedbalostním jednáním nebo technickou závadou. Škoda 
na zařízení domu dosahuje půl milionu korun. Hodnotu uchráněného majetku hasiči odhadli na tři miliony.