Následky dopravní nehody likvidovali hasiči hned v pondělí ráno, kdy byla profesionální jednotka ze stanice České Budějovice povolána do Tyršovy ulice v Hluboké nad Vltavou, kde byla nahlášena dopravní nehoda s nutností vyproštění zraněných osob. "Když hasiči k nehodě přijeli a provedli průzkum, podali zprávu, že se jedná o srážku dvou osobních aut. Všichni účastníci nehody byli z aut venku, vyproštění nebylo potřeba," uvedla k výjezdu tisková mluvčí HZS JčK Vendula Matějů a dodala, že zdravotníci ZZS ošetřili jednu zraněnou osobu. Zasahující hasiči odpojili u aut akumulátory a zasypali vyteklé provozní kapaliny sorbentem. Šetřením nehody se zabývá Policie ČR.

Ještě v pondělí dopoledne českobudějovičtí profesionální hasiči monitorovali na Senovážném náměstí v Českých Budějovicích komín, jehož majitel se bál, že ho silný vítr shodí. "Hasiči průzkumem zjistili, že komín je ve špatném technickém stavu. Ale vyhodnotili, že větrem nespadne. Majiteli byla doporučena okamžitá oprava komína odbornou firmou," uvedla k výjezdu Vendula Matějů.

Hasiči si na konto připsali i několik technických zásahů, třeba snesení pacienta do sanitky na žádost ZZS nebo již v úterý zásah v Grünwaldově ulici v Českých Budějovicích. Tam vnikli českobudějovičtí profesionální hasiči do uzavřeného bytu, ve kterém volala osoba o pomoc. Osobu si převzala ZZS.

V úterý dopoledne pak byli hasiči povoláni k požáru. "Osádky dvou cisteren a automobilové plošiny profesionálních hasičů ze stanice České Budějovice byly v úterý 18. února v dopoledních hodinách vyslány do ulice K. Weise, kde byl ohlášen požár bytu," zmínila k zásahu Vendula Matějů. Hasiči průzkumem bytu zjistili, že hoří dřevěná skříňka na balkóně v prvním patře domu. "Požár se podařilo majitelce uhasit ještě před příjezdem hasičů. I přesto hasiči okolí ohořelé skříňky prolili vodou z vysokotlakého proudu. A jelikož byl byt a chodba od požáru silně zakouřeny, použili na odvětrání přetlakový ventilátor. V rámci dalšího průzkumu jednotka zjistila, že zakouřený je i byt o patro výše. Také tam byla na odvětrání nasazena přetlaková ventilace. Závěrečný průzkum jednotka vedla termokamerou," popsala práci hasičů Vendula Matějů s tím, že hasiči u požáru spolupracovali se ZZS a Policií ČR. Vyšetřovatel HZS stanovil výši vzniklé škody na 20 000 korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.

V noci v úterý pak zajistila havarovaná vozidla a úklid vozovky po dopravní nehodě dvou osobních aut v Čížkrajicích profesionální jednotka ze stanice Trhové Sviny.