deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

První žena v čele pákistánské provincie: Stala se jí Maryam Nawazová, dcera trojnásobného bývalého pákistánského premiéra Nawaze Sharifa.
Zákaz HHC bude zřejmě platit od začátku března: Evropská komise potvrdila rozhodnutí vlády ohledně psychoaktivních látek HHC, HHC-O a THCP.
Až polovině pojištěnců VZP končí platnost průkazu: Týká se to asi 2,7 milionu lidí. Nová kartička jim přijde automaticky poštou, měli by si proto zkontrolovat adresu.
Rusko zaútočilo na obec Prymorske: Při dělostřeleckém útoku v okrese Vasylivka v Záporožské oblasti se zranili dva muži, uvedl gubernátor Ivan Fedorov.
Požáry v australské Victorii: Teploty mají ve středu přesáhnout 40 °C. Šest meteorologických okrsků předvídá podmínky pro vznik velkých požárů.
Strava bohatá na zeleninu, ovoce a ryby léčí: Středomořská kuchyně může podle výzkumu pomoci zmírnit nebo odvrátit příznaky posttraumatické stresové poruchy.
Amy Schumer má Cushingův syndrom: Herečka svůj zdravotní stav odhalila poté, co se jí během rozhovorů v televizi opakovaně ptali na její obličej.
Média píší o pachuti po Berlinale: Festival zastínil skandál, kdy se na oficiálním instagramovém účtu sekce Panorama objevily protiizraelské slogany.
Navalnyj se málem dostal na svobodu: Ruský opoziční politik byl v době své smrti blízko propuštění v rámci výměny vězňů, tvrdí spojenkyně Maria Pevčichová.
Rusko jedná s Čínou o poskytnutí půjčky v jüanech: Žádné rozhodnutí ale v této záležitosti prozatím nepadlo, řekl ruský ministr financí Anton Siluanov.
Diskriminace na veletrhu v Singapouru: Návštěvníci z Číny tvrdí, že jim společnost Airbus zakázala vstup do jejich vojenského letadla. Firma se omluvila.
Obžaloba chce pro Olega Orlova tři roky vězení: Ruský obránce lidských práv půjde možná za mříže za kritiku ruského vedení kvůli válce na Ukrajině.
Lidé v Africe uvízli na norské výletní lodi: Mauricius plavidlu odepřel povolení zakotvit v hlavním městě Port Louis kvůli obavám z výskytu cholery na jeho palubě.
Moskva ohlásila dobytí vsi Lastočkyne: Ukrajinští vojáci západně od Avdijivky ustoupili na novou obrannou linii, uvedl jejich mluvčí.
Velvyslancem při NATO se v létě stane Konecký: Vedoucím stálého zastoupení při Evropské unii bude od konce roku nynější velvyslanec v Lucembursku Vladimír Bärtl.
Dánsko ukončilo vyšetřování výbuchů na plynovodech: Poškození podle vyšetřování úmyslné bylo. Rusko Nord Streamem posílalo a plánovalo posílat plyn do Německa a do Evropy.
Kuba nemá dostatek mouky: Nemůže proto do konce března zaručit běžné dodávky chleba, uvedly tamní úřady.
Alžírsko otevřelo největší mešitu v Africe: Velká alžírská mešita pojme až 120 tisíc lidí. Má také nejvyšší minaret na světě, měřící 265 metrů.
Rusko si nepřipomnělo začátek války: Tamní představitelé a státní média se zdrželi veřejných debat o druhém výročí ruské invaze na Ukrajinu.
Nehoda na Benešovsku: Záchranáři vezou zraněného člověka od nehody u obce Vrchotovy Janovice k dalšímu vyšetření do nemocnice v Benešově.
OSN varuje před hrozícím hladomorem v Gaze: Půl milionu lidí čelí hladomoru a všech 2,3 milionu lidí zažívá akutní nedostatek potravin, tvrdí humanitární agentury.
Aféra dieselgate: Nejvyšší soud přezkoumá odmítavé rozhodnutí o žalobě firmy Safe Diesel, která chce odškodné pro Čechy řídící Volkswagen.
Protestující farmáři v Bruselu blokují dopravu: Přibližně stovka traktorů dopravu blokuje místě, kde se koná mimořádné jednání unijních ministrů zemědělství.
Reakce na konemtáře britského poslance Andersona: Britský premiér Rishi Sunak popřel, že by jeho vládní strana měla islamofobní tendence.
Stávka v dopravě ochromila sever Německa: Se zastavením městské hromadné dopravy a regionálních autobusů jsou problémy i v Berlíně či Sársku.