S prací, kterou dnes dělá na plný úvazek, začínala v době, kdy byla doma na mateřské s druhorozenou dcerou. „Starší dcera má bezlepkovou dietu, tak jsem chtěla být doma, abych jí vařila, až přijde ze školy, a do toho jsem začala péct dorty pro děti, vánoční cukroví a zákusky,“ vzpomíná na svoje začátky.

Premiéra na trzích

V té době dělala všechno doma ve své kuchyni, až jí jednoho dne zavolali na základě podnětu od konkurence ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce, že přijdou na kontrolu. Ale jak už to tak bývá, vše zlé je k něčemu dobré. „Tím to vlastně všechno začalo. Z garáže a části pergoly jsme postavili malou výrobnu, zkolaudovali a já jsem začala péct oficiálně,“ vypráví Markéta Kořínková.

Michaela Dohnálková přeměnila svoji lásku k čokoládě v živobytí:

Michaela Dohnálková v čokoládové manufaktuře Míšina čokoláda vyrábí čokoládu metodou bean to bar
Sametová či s kozím mlékem. Čokoholička Míša sbírá ocenění u nás i ve světě

V živé paměti má i pomyslné uvedení do společnosti. Byly jím trhy v Táboře. „Nabízela jsem zákazníkům koláče, dorty, bezlepkové dorty a dorty bez cukru. Tehdy mě tam oslovila paní ze stánku s mlékem s tím, že prodává na Scuku (on-line tržiště, které nabízí produkty od lokálních zemědělců, pekařů a dalších výrobců), jestli se k nim nechci přidat, že tam zatím nic takového nemají,“ vypráví o době před pěti lety.

Prodává na scuku

A spolupráci si pochvaluje. „Scuk je skvělý internetový obchod. V ničem mě neomezují. Mohu si vymyslet, co chci. Když zadám nový sortiment, napíšu složení a je to. Do nabídky mohu přidat produkty i ubrat, mohu sledovat objednávky a také zde respektují cenu, což je fajn,“ říká maminka dvou dětí.

Pod názvem Pečení na přání od Markéty nabízí zhruba dvě stovky produktů. „Peču jak sladké, tak slané dobroty – dorty, zákusky, v bezlepkové, veganské nebo třeba dia variantě. Vlastně vše, na čem se domluvíme se zákazníkem,“ usmívá se.

Markéta Kořánková upeče svým zákazníkům vše, po čem touží. S pečením začala na mateřské.Markéta Kořánková upeče svým zákazníkům vše, po čem touží. S pečením začala na mateřskéZdroj: se svolením Markéty Kořínkové

Odměnou, že to dělá dobře, jí bylo ocenění Regionální potravina Jihočeského kraje, které vloni získala. Do soutěže se přitom v Jihočeském kraji přihlásilo třicet dva producentů s celkem osmdesáti šesti výrobky, komise jich ocenila devět. „Poslala jsem komisi pár výrobků a oni náhodou vybrali můj mini dortík Míša,“ popisuje skromně Markéta Kořínková.

Jak vzniká čokoláda v oblíbené čokoládovně Janek? Podívejte se:

Čokoládovna Janek v Uherském Brodu na Zlínsku vyrábí sladkosti naplno. V posledních třech měsících v roce mají násobky prodejů oproti zbylému roku.
Podívejte se, jak čokoládovna chrlí tisíce pralinek denně. I se slivovicí

„Mě těší, když mým zákazníkům chutná a vracejí se ke mně. Když přijde zpráva, že byl dort výborný a děti měly radost, to je vždycky hezké,“ říká tahle dáma, u níž neplatí, že kovářova kobyla chodí bosa.

Sama si zákusek ráda dá. „Třeba laskonku, na kterou chodím do pekařství. Nechám si ji zabalit a dávám si ji doma v klidu ke kávě,“ končí povídání.