„První sídlo bylo v pronajatých prostorech v Kamenici nad Lipou. Měli jsme tehdy jen čtyři zaměstnance,“ vzpomněl majitel společnosti na dobu dávno minulou. „Firma se tehdy soustředila na konzultační, poradenskou a obchodní činnost v oblasti strojírenské výroby. Pomáhali jsme zákazníkům ze zemí západní Evropy realizovat výrobu v České republice,“ dodal Stanislav Tománek.

Po prvních letech čistě obchodních činností došlo ke změně dlouhodobé podnikatelské strategie a byla zahájena vlastní výrobní činnost. „Investovali jsme do strojního vybavení a z obchodní společnosti se stala čistě výrobní. Soustředili jsme se na strojírenskou kovovýrobu podle požadavků zákazníků, tehdy především z automobilového průmyslu,“ přiblížil Stanislav Tománek společnost, která má dnes více než 40 stálých zákazníků ze všech zemí západní a severní Evropy, Británie nebo USA.

Vratná lahev je kvalitní potravina ve vratném, opakovaně použitelném skleněném obalu.
Vratné lahve nejsou jen film, ale i firma se skleněnými obaly na potraviny

Za sebou má společnost také změnu zázemí. Z kapacitních důvodů došlo v roce 2004 ke stěhování z Kamenice nad Lipou do nově postavené haly v Žirovnici. „O čtyři roky později přestal být ale i tento prostor dostačující, a tak jsme zakoupili areál bývalé textilní továrny ELEGA v Žirovnici. Do budoucna plánujeme výstavbu další nové výrobní haly o ploše čtyři tisíce metrů čtverečních, celková výrobní plocha tak dosáhne již osmnácti tisíc metrů čtverečních,“ nastínil možný vývoj Stanislav Tománek, který v roce 2019 předal řízení rodinné firmy svému synovi. 

Dnes je podnikatelská činnost HTP s. r. o. soustředěna do oblasti high-tech strojírenské výroby. „Jsme extrémně univerzální a přizpůsobivou firmou, která je schopná ze všech kovových materiálů vyrobit, cokoli si zákazník přeje,“ řekl ředitel společnosti Jan Tománek. „Z výrobních technologií dokonale zvládáme dělení a formování materiálů, svařování, lisování, velmi přesné obrábění, povrchové úpravy a složité montážní sestavy. Máme špičkově vybavenou nástrojárnu a používáme při všech našich činnostech nejmodernější počítačové programy,“ přiblížil činnost firmy s tím, že jejich výrobky najdete nejčastěji v zemědělské technice, ve stavebních strojích, v manipulačních vozících, nebo také v lékařských a laboratorních přístrojích, v automobilech, v kolejových vozidlech či vybaveních kanceláří a luxusních obchodů.

Kvalitní masné výrobky, které ve Steinexu vznikají, míří nejen na tuzemský trh, ale také do dalších zemí v Evropě.
Nová technologie posunula Steinex kupředu. Za den firma vyprodukuje 30 tun masa

Pro výrobu zde používají nejmodernější stroje s vysokým stupněm automatizace. Pracovníci běžně spolupracují s roboty. Nejmodernější laserové řezací stroje s automatickým skladovým systémem, CNC ohraňovací lisy, svařovací roboty, velmi přesné CNC obráběcí stroje, plně automatická lakovací linka a souřadnicové měřicí přístroje slouží zaměstnancům při realizaci náročných projektů a úkolů. „Budujeme vlastní laboratoř pro testování korozní odolnosti našich výrobků a kontrolu kvality svarových spojů. Pracujeme na vývoji několika vlastních výrobků a budeme dále investovat do moderního strojního vybavení. Zakoupen bude 3D laser, robotické ohýbací centrum, laserové svařovací pracoviště, 3D tiskárna kovových materiálů, 5osé obráběcí centrum,“ přiblížil plány do budoucna ředitel společnosti, která má v současné době 145 zaměstnanců. Rádi zde přivítají každého, koho zajímá technika a strojírenství a chce se stát členem rodinné firmy. „Řídíme se tím, že nejlepší je být nejlepší! Chcete s námi také spolupracovat,“ řekl na závěr Jan Tománek.