Čtvrtá z cyklu pěti slavností se konala v sobotu 20. srpna na statku Bemagro v obci Meziříčí u Malont v Jižních Čechách. Přišly tisíce návštěvníků, aby si užily krásnou sobotu s rodinou a dozvěděly se více o biodynamickém způsobu ekologického hospodaření.

V sobotu přálo krásné počasí. Lidé si mohli prohlédnout starou loupačku pohanky za provozu i novou budovu mlékárny. Pohladit telátka i zakoupit místní farmářské výrobky ekologického zemědělství. Mohli ochutnat místní maso, mléčné výrobky a domácí zeleninové šťávy.

Připravena byla také edukační část. Veřejnost se dozvěděla spoustu zajímavých informací. Například o chovu skotu, o různých druzích zeminy, zeleniny, obilí a v neposlední řadě o zásadách biodynamického způsobu hospodaření. Jedná se o formu hospodaření, kdy zemědělci zdůrazňují a při své práci mnohem více zohledňují také spirituální hodnoty. Snaží se svou prací jednak produkovat zdravé a výživné potraviny, ale zároveň i uzdravovat krajinu a harmonizovat život na Zemi.

Děti si užívaly nejrůznější soutěže, kvízy a dílničky a vyzkoušely si třeba i jízdu s trakařem, hod lasem, skákání v pytli a spoustu dalších zábavných aktivit. Nechybělo ani oblíbené dojení krávy a krocení divokého býka – obojí samozřejmě na simulátoru.

Na své si na Farmářských slavnostech přišli také dospělí. Mohli ochutnat regionální produkty a pokrmy připravené během kuchařské show s produkty Klasa a Regionální potravina. Celým dnem provázela herečka Kamila Špráchalová a k poslechu hrála country kapela Papouškovo sirotci.

Nestihli jste akci na této farmě? Navštivte další!
Pokud jste slavnost v Malontech nestihli, máte možnost navštívit ještě poslední akci 24. září v Národním zemědělském muzeu v Praze.

Více informací najdete na www.farmarskeslavnosti.cz.