Jedním z důvodů, proč rád jezdím do krajů na jihu pod Alpami, ale i dál po Apeninském poloostrově, je gastronomie, a především pak výborné suroviny pro přípravu rozličných a většinou jednoduchých pokrmů.Pokud bych vyhodnotil statistiku navštívených zemí, určitě by první místo obsadila Itálie. Moji poslední dovolenou jsem si užil na starodávném statku v samém srdci Toskánska. Součástí mojí dovolené je i vaření z místních zdrojů, a nejinak tomu bylo loni.

Pryč jsou doby, kdy jsme si do ciziny vozili zásoby. Teď si naopak rád zpoza hranic vlasti vozím některé potraviny domů. Základnou pro mé nákupy se stal, jak se říká, na první dobrou, supermarket COOP v nedalekém městě. Měli tam vše, co našinec potřebuje a navíc vše doplněno výrobky a produkty z místních farem. Zcela přirozeně jsme začali tomu velkému obchodu říkat Terno jako u nás doma v Budějovicích. Netrvalo dlouho, abychom zjistili, že jejich výrobky se značkou COOP jsou velmi kvalitní a cenově výhodnější a rádi jsme je nakoupili i před cestou zpět do domácích zásob. Velmi jsem se zaradoval, když jsem uviděl známé logo a obaly s italským zbožím při jednom ze svých nákupů v českobudějovickém Ternu a hned jsem nakoupil olivový olej a drcená i pasírovaná rajčata.

Kousek mojí milované Itálie v supermarketech Terno a Trefa na jihu Čech to je skvělá zpráva, nejenom pro mne, ale pro všechny milovníky dobrého jídla a vaření.

Kuchař Petr Stupka.Zdroj: Jednota České Budějovice