Patří mezi ně bezlepkové těstoviny, rýže, pohanka, mouky, pečivo, křupky, sušenky, oplatky, pečicí směsi, uzeniny, paštiky i hotová jídla.

Nejširší nabídka bezlepkových výrobků je v Ternu České Budějovice.Všechny tyto výrobky jsou na prodejní ploše Terna označeny regálovým poutačem s přeškrtnutým klasem a současně stejným piktogramem na cenovce bezlepkového výrobku.

Obliba bezlepkových výrobků roste také kvůli novým trendům ve výživě, jako je například snaha odlehčit svému zažívání. Co vlastně je bezlepková dieta? Bezlepková dieta znamená vyřazení všech potravin, které jsou vyrobeny z obilnin obsahujících lepek (žito, pšenice, oves, špalda, ječmen).

Při nakupování bezlepkových výrobků je třeba sledovat přesné složení výrobku, a to i přídatných látek.

Recept na Bezlepkové věnečky z odpalovaného těsta od Radky Vrzalové

IngredienceBezlepkové věnečky z odpalovaného těsta od Radky Vrzalové.

250 ml plnotučného mléka
špetka soli
100 g másla
130 g bezlepkové samokypřící mouky Doves Farm
3 vejce celá + 1 žloutek (nejlépe domácích čerstvých)
Na krém:
250 ml plnotučného mléka
50 g krupicového cukru
1 vanilkový bezlepkový pudinkový prášek
dřeň z jednoho menšího vanilkového lusku
1 kávová lžička rumu
2 žloutky
50 g másla pokojové teploty
Na dohotovení:
250 ml 33% a více procentní šlehačky + 1 polévková lžíce moučkového cukru
maliny nebo plátky jahod a moučkový cukr na ozdobení

Postup

1. Na dno trouby dáme plochý hrnec nebo malou nádobu na pečení s vodou. Troubu předehřejeme na 210 °C. Plech si vyložíme pečícím papírem, na který si obyčejnou tužkou lehce naznačíme podle formičky nebo skleničky cca 12 koleček o průměru cca 6 - 8 cm.

2. Mléko osolíme, přidáme máslo a společně přivedeme k varu nejlépe v hluboké pánvi s nepřilnavým povrchem. Do vroucí tekutiny nasypeme najednou celý objem mouky. Zmírníme plamen asi o polovinu a z těsta za stálého míchání utváříme kouli těsta, která se nechytá stěn ani vařečky tzv. odpalujeme.

3. Pánev s těstem odstavíme ze sporáku a necháme chvilku ochladnout. Do ještě horkého těsta postupně mixérem zašleháme po jednom vajíčku a nakonec žloutek. Teplé těsto plníme do trezírovacího sáčku s širokou zdobící špičkou (těsto vypadá poměrně nevábně a hrudkovitě).

4. Na pečící papír stříkáme těsto podle značek koleček - dvě vrstvy na sebe. Plech vložíme na střední pozici do vyhřáté trouby (kde už se vytvořila z vody pára). Pečeme cca 15 minut při 210 °C. Pak teplotu snížíme na 180 °C a necháme cca 5 minut dopéct. Troubu zásadně neotvíráme.

5. Studenou šlehačku vyšleháme dotuha.

6. Z mléka, bezlepkového vanilkového pudinku, cukru, dřeně z vanilky a lžičky rumu si připravíme v menším hrnci hustý krém. Odstavíme ze sporáku, promícháme a přidáme dva žloutky. Za stálého míchání přendáme hrnec s krémem do studené vodní lázně a krém takto vychladíme na pokojovou teplotu. Prošleháme mixérem a po kouskách přidáváme za stálého šlehání máslo. Vyšleháme hladký krém.

7. Po upečení necháme věnečky vychladnout na mřížce a vychladlé rozkrojíme, plníme krémem a ušlehanou šlehačkou, ozdobíme malinami či plátky jahod.