„Přestože v posledních dnech v nížinách panovalo jarní počasí a v níže položených střediscích bojovali s oblevou, na Hochfichtu se oteplení moc neprojevilo. Na sjezdovkách leží kolem 170 cm sněhu, ve vrcholových partiích kolem dvou metrů, takže u nás se lyžaři nedostatku sněhu rozhodně bát nemusí“, řekl Gerald Paschinger, ředitel skiareálu Hochficht.

Otevřeny kompletně všechny sjezdovky

Zábavné dráhy s obřími vlnami jsou velmi oblíbené zejména u dětí.Zábavné dráhy s obřími vlnami jsou velmi oblíbené zejména u dětí.

Hochficht, který je z Prahy vzdálen kole 3 hodin jízdy autem bez placení rakouských dálničních poplatků, má otevřeno 21 km sjezdovek všech obtížností a v provozu všechny lanovky a vleky včetně zbrusu nové 10místné kabinkové lanovky Reischlbergbahn na vrchol Hraničník na česko-rakouském pomezí.

Dále jsou na okrajích rodinných sjezdovek upraveny zábavné dráhy s obřími vlnami, Fichtl Fun Slope s klopenými zatáčkami a tunelem a také nový dětský slalom s maskoty na okraji sjezdovky Wenzelwiese. Za dolní stanicí 4sedačkové lanovky Hochfichtbahn je upraven sáňkařský svah.

Aktuální sněhové podmínky zobrazíte ZDE>>>

Ráj pro sjezdaře i běžkaře

V běžkařském areálu Schöneben je denně upravováno 79 km stop.V běžkařském areálu Schöneben je denně upravováno 79 km stop.

Hochficht je největším rakouským skiareálem mimo Alpy a nabízí lyžování srovnatelné s menšími alpskými středisky. Vedle atraktivních sjezdovek o dlouhých až 3,4 km v jeho okolí najdete velice oblíbený běžkařský areál Schöneben - Hochficht, který momentálně nabízí 79 km denně upravovaných běžeckých tratí pro klasický styl i bruslení. Vstup na tratě je placený, ale za 4 €/den máte v ceně parkování u stop a vyhřívanou převlékárnu.

Slevy pro rodiny i během jarních prázdnin

Zejména rodiny si Hochficht oblíbili pro jeho kvalitní služby a také rodinné slevy. I během jarních prázdnin lyžují všechny děti do 10 let v doprovodu lyžujícího rodiče jen za 3 € den a mládež do 19 let za dětské ceny.

Ubytování na Lipně, lyžováni na Hochfichtu s výraznou slevou

Tento model dovolené praktikují každou zimu tisíce českých lyžařů. Z Lipenska je to na Hochficht jen pár desítek minut autem, a proto se vyplatí rezervovat výhodné pobytové balíčky s ubytováním na české straně, která zahrnují v ceně pobytu velmi zvýhodněný skipas na Hochficht. Velkou výhodou je, že skipas obdržíte přímo na hotelové recepci, abyste mohli z auta rovnou na lanovku.

Aktuální nabídku pobytových balíčků se zvýhodněným skipasem zobrazíte ZDE>>>

Zajímá vás vice informací o Hochfichtu? Najdete je v českém jazyce na www.hochficht.at