Pravé vánoční světy

Jeden z největších adventních trhů najdou návštěvníci na hlavním náměstí v Linci. V jedinečné barokní kulise náměstí láká k prohlídce krásných řemeslných výrobků a k ochutnávce kulinářských dobrot na padesát ozdobených stánků. Uprostřed náměstí šíří pravou vánoční atmosféru veliký ozdobený vánoční strom. Tady se také odehrávají nejrůznější adventní akce a koncerty. Vánoční trh ve Volksgarten je ráj pro děti: pohyblivé sochy v životní velikosti a kouzlo pohádek udělají z návštěvy města perfektní rodinný výlet. Požitek z kulinářských lahůdek musí u všech návštěvníků navodit radost a vánoční náladu. Pestrý kulturní doprovodný program je samozřejmostí a také na něj se mohou návštěvníci těšit. Poklidná atmosféra k rozjímání je typická pro adventní trh na farním náměstí. Zde nabízejí své výrobky místní rolníci, řemeslníci a umělci. U zahřívaných stolků si zde mohou milovníci adventu dle libosti vychutnat šálek punče nebo svařáčku

Zdroj: Archiv.

Nákupní potěšení ve městě

K návštěvě a každoročním vánočním nákupům zve hosty nejen hlavní linecká ulice, ale i všechny boční uličky. Podél celé Landstrasse, nejznámější nákupní ulice ve městě, se nachází více než stovka obchodů známých značek. Boční uličky naopak nadchnou nabídkou malých osobitých butiků, kde najdete celou řadu originálních dárečků.

Kulturní rozmanitost

V době adventu nabízejí divadelní domy, muzikálové divadlo a Brücknerhaus celou řadu koncertů, oper a činoherních či baletních představení. Vrcholem tohoto času je „Hudební adventní kalendář“, který nabídne 23 koncertů v Brucknerově domě, se vstupem zdarma. Vánočně naladěna budou také místní muzea, jako například zámecké muzeum se svou velkou výstavou tradičních betlémů.

Všechny termíny a ilustrovaný vánoční svět v Linci najdete na www.linzadvent.at 

„Ice Magic“ - kouzelná moc ledových soch

Zdroj: ArchivGigantický ledový svět můžete jako návštěvníci města zažít od 17. listopadu 2018 do 6. ledna 2019 ve Volksgarten: Působivé sochy a ztvárnění vytvořené pomocí řetězových pil a dlát z obrovských kusů ledu předvedou mezinárodní umělci v rámci „Ice Magic“ v přírodním ledovém paláci.  S tímto jedinečným vystoupením chtějí organizátoři tuto zimu udělat z Lince hlavní město ledu.

Takto přesídluje „Ice Magic“ z belgického města Brügge do Rakouska. Obchodní ředitel projektu Frank Heijstraten vypráví: „Náš tým se skládá z umělců, techniků, grafiků, elektrikářů, organizátorů a mnoha dalších pomocníků. Během těch společných let se z nás stala jedna velká rodina. Naplňuje mě radostí vidět, jak díky našim společným výkonům diváci žasnou a vyjadřují obdiv. A také mě vždy znovu překvapí, co všechno umí náš tým z ledu vytvořit!“

www.icemagic.at